poslední aktualizace
1. 4. 2014

(C) 2010 webmasterNaše produkce S – Ž

zpět


Martin Sládek: Hodina vlků

Martin Sládek: Hodina vlků

Vítejte v Evropě desátého století, která i na krátkých nohou a mírně zadýchána předbíhá svou dobu.

Harald opustil svůj sever už před dlouhým časem a nechává cestu, aby mu sama určovala směr. Z burgundských hor, schvácených prazvláštní nákazou, nemá smysl ve spěchu ujíždět, protože další zastávka může být třeba v Hedebby... ve městě obchodu, které leží za hranicemi severu jako pamlsek pohozený za vraty psince.

A vlci už se sbíhají...

Martin Sládek: Hodina vlků. Vyšlo 2017. Cena 280 Kč, počet stran 392.


Martin Sládek: Nabídka, která se neodmítá

Martin Sládek: Nabídka, která se neodmítá

Svět po jaderné válce není zrovna nejpříjemnějším místem pro život, ale pořád je to o chlup lepší, než tlačenice v masovém hrobě. Lidé vylezli z děr a protiatomových krytů, evoluce si vystřelila mozek z hlavy a civilizace nastartovala další sebedestruktivní kolečko. Čtyři povídky z postapokalyptických Spojených států, z moderních, válkou nedotčených měst i nejhlubších pustin, z utajených vojenských bází a opuštěných bunkrů. Chladnokrevní žoldnéři, expedice bez návratu, potírání drogových kartelů a pátrání po pravdě, kterou by všichni nejraději nechali pohřbenou. Počet mrtvých narůstá téměř stejným tempem jako počet vypitých panáků, a válka - ta zůstává stále stejná...

Martin Sládek: Nabídka, která se neodmítá. Vyšlo 2013. Cena 260 Kč, počet stran 326.


obálka Vladimír Šlechta: Krvavé pohraničí

Vladimír Šlechta: Krvavé pohraničí

Na pohraničí mezi územím lidí a skřetů zuří nepřetržitá válka. Tady již nejde o spravedlnost, ale o půdu a peníze. V boji o ně dokáží být lidé zákeřnější a krutější než skřeti.

Vladimír Šlechta: Krvavé pohraničí. Vyšlo 2000. Cena 148 Kč, počet stran 270.


obálka Vladimír Šlechta: Projekt Bersekr

Vladimír Šlechta: Projekt Bersekr

Svět se po druhé energetické válce po vyčerpání téměř všech zdrojů vrátil do středověku. Neustálé místní války zrodily nové povolání herolda - vyjednavače, který jako pracovní nástroj používal slovo a bílou vlajku.

Pěnkava Gowery, který pocházel z města Parag na řece Moldava v regentství Boiohiem, patřil mezi nejlepší vyjednavače. To však platilo pouze do bitvy na řece Lamarise, kde mu zabili děvče a v následném boji se proměnil v bersekra...

Vladimír Šlechta: Projekt Bersekr. Vyšlo 1999. Cena 149 Kč, počet stran 270.


Miroslav W. Štěpánek: Lcf. Company: Odpadlík

Miroslav W. Štěpánek: Lcf. Company: Odpadlík

Když se jeden z nejvyšších členů Pekla rozhodne hrát si na vlastním písečku, nevěstí to nic dobrého. Ulice se plní těly, nastává válka o duše. Protože ony jsou zdrojem síly a moci. A o tu jde v tomhle boji především. Peklo a proti němu Odpadlík Setesh. Ožívá prastará magie, mrtví vstávají z hrobů. Misky vah Rovnováhy se povážlivě naklánějí a hrozí uvrhnutím realit do pradávného Chaosu. Nastal čas, aby Ďábel vyslal své náhončí, aby Odpadlíka přivedli zpět. Nastal čas, aby se Lovci vydali po stopě.

Miroslav W. Štěpánek: Lcf. Company: Odpadlík. Vyšlo 2014. Cena 325 Kč, počet stran 399.


Richard Šusta: Ztroskotaný čas

Richard Šusta: Ztroskotaný čas

Buďte připraveni na zradu - zejména když jste slavným mladíkem, zasnoubeným s nejobdivovanější dívkou planety, a zdravíte se i s prezidentem.

Honzborg ztratí své nadějné vyhlídky během jediného dne. Stává se nuceně kurýrem na cestě bez návratu v kolonii Tyatira, kterou zmítají občanské války a středověké poměry. V doprovodu zlotřilého zloděje a jeho bojovné sestry čelí zákeřným útokům a temným úskokům. Nejděsivější proradnost ale nese nevědomky sám, skrytou v tajuplné zásilce. Zde se střetávají zájmy KosmoFlotily, mocné vesmírné dopravní společnosti, a rozhádaných pánů Tyatiry.

Bude třeba svést hodně bitek i bitev, mnohé nezvyklými zbraněmi, než Honzborg vybojuje šanci na přežití, a to nejen pro sebe.

Richard Šusta: Ztroskotaný čas. Vyšlo v květnu 2009. Cena 265 Kč, 450 stran. Brožovaná.


Richard Šusta: Vlákna hyperčasu

Richard Šusta: Vlákna hyperčasu

...mimořádné vystoupení Snoitomeho, největšího mistra životního stylu eimp, se koná na planetě Trečka!

Mnozí by za letenky upsali duše, v krajní nouzi i své vlastní. Ale obětují také životy? Kdosi neznámý totiž plánuje masakr diváků.

I teenager Honzborg získá vysněnou cestu dost draze. Dostává se na Trečku za vražedně dramatických okolností. Díky tomu si vyslouží nenávist nejen fanatických negonistů, ale i všehoschopné ženy, která v sobě nese sugesci nebezpečného bludu, záhadně spojeného s tajně chystaným masakrem.

Mladý eimpík se prodírá hurikánem, na souši i na moři. Proplétá se jeskynními labyrinty Trečky, provázený nepřízní půvabné chovatelky geštěrů, malých kamenožroutů. Bojuje nejen o vlastní osud. Blíží se hodina Vláken hyperčasu, okamžik ohrožující desetitisíce nevinných lidí...

Richard Šusta: Vlákna hyperčasu. Vyšlo v září 2007. Cena 265 Kč, 460 stran. Brožovaná.


obálka Richard Šusta: Dotek nulačasu část první - Nula plus

Richard Šusta: Dotek nulačasu, část první — Nula plus

Lidstvo si prožilo svou první celosvětovou ekologickou katastrofu a vyrovnává se s následky. Bitevní roboti střeží hranice Evropské unie proti nelegální imigraci a Pražská smlouva omezila počty spacer, nosičů směrových nukleárních pum, ale žádné opatření nezabránilo dalšímu soupeření států a nadnárodních společností. Síťové servery i obchodníci bojují o klienty a tajnou zbraní informační války je nulačas.

A mladý Rievan je s ním spojený víc, než sám tuší, a navíc má mocné nepřátele. Sehnal práci jen v opovrhované polovirtuální herně, ale i odtud je na hodinu propuštěn, když se pokusí zachránit jednoho klienta (ilustrace na obálce). Světoznámá firma mu nabídne vzápětí nové zaměstnání, které se ukáže jako báječná příležitost, jenže pro jiné.

Napínavá hard sci-fi vypráví o světě, kterého se ještě můžete dožít.

Richard Šusta: Dotek nulačasu část první - Nula plus. Vyšlo v červnu 2003. Cena 198 Kč, počet stran 420.


obálka Richard Šusta: Dotek nulačasu část druhá – Nula mínus

Richard Šusta: Dotek nulačasu, část druhá – Nula mínus

Kosmické bitvy nevypadají tak jako ve virtuálních filmech. Jsou neokázalé, krátké a nesmírně nákladné. Přesto se zdá, že lidstvo směřuje k prvnímu vesmírnému konfliktu. Rievan zatím netuší, že jako expert měsíční policie se zúčastní souboje v Kirké, největší polovirtuální herně na světě, a odkryje tam tajemství, jehož zveřejnění se nehodilo žádné straně do plánů.

Na šachovnici sahající od Země k Marsu se rozestavují figurky vojensko-politické hry a Rievan náhle stojí proti Akile. Příběh spěje k dramatickému finále a snad i k doteku nulačasu.

Richard Šusta: Dotek nulačasu část druhá – Nula mínus. Vyšlo v srpnu 2003. Cena 209 Kč, počet stran 420.


obálka Richard Šusta: Narka

Richard Šusta: Narka

Nastal čas prvního kontaktu s mimozemšťany. Ti nabídli pozemšťanům hypermotory, které by otevřeli lidstvu cestu do vesmíru. Za to požadovali, aby lidstvo osídlilo planetu zvanou Narka a po šedesáti letech, kdy počet kolonistů dosáhne sta milionů lidí, převezmou správu nad planetou. Blíží se konec lhůty.

Co udělají mimozemšťané s planetou Narka? Proč je příroda Narky jedovatá? To jsou všechno otázky, které stojí před mladíkem Tarminem, jehož rodiče zahynuli vinou mimozemšťanů a on jim slíbil pomstu...

Richard Šusta: Narka. Vyšlo 1999. Cena 169 Kč, počet stran 490.


Ondrej Třepáč: Krvaví psi

Ondrej Třepáč: Krvaví psi

Nestavějte se jim do cesty! Zabíjejí rychle a bez slitování. Jsou to nejlepší bojovníci, jaké svět poznal. Říkají si Krvaví psi.

Na pozadí válečného konfliktu dvou znepřátelených říší se odehrává nemilosrdný souboj tajných služeb a elitních jednotek, v němž jsou dovoleny všechny prostředky včetně magie.

Ondrej Třepáč: Krvaví psi. Překlad ze slovenštiny Robert Pilch. Vyšlo v květnu 2009. Cena 220 Kč, 290 stran. Brožovaná.


Václav Vlk: Kdo rád jí, ať zvedne ruku

Václav Vágenknecht: Conan – Bélitin tanec smrti

Pod vedením Bélit, Královny Černého pobřeží, a Conana, jenž se proslavil jako Amra, ovládla černá posádka galéry Tygřice Západní oceán. Obávali se jich námořníci, pobřežní kmeny i vládci mocných říší. Piráti připomínali žraloka na lovu, s nadšením posílali ke dnu nepřátelské lodě, drancovali a užívali si, bojovali i s mágy a nadpřirozenými bytostmi. Stali se postrachem Smaragdových břehů, znamenali život i smrt.

Václav Vágenknecht: Conan – Bélitin tanec smrti. Vyšlo v lednu 2012. Cena 290 Kč, 360 stran. Brožovaná.


Václav Vlk: Kdo rád jí, ať zvedne ruku

Václav Vlk: Kdo rád jí, ať zvedne ruku

Kdo z nás by rád nejedl. Všichni rádi jíme. Někdo to a někdo ono. Jeden knedlo-zelo-vepřo a jiný třeba "dary moře" . ještě máme společného to, že většina z nás také ráda cestuje. Někdo do "jugošky" na dovolenou, jiný na Baleáry. A všichni doma i tam něco jíme. Nejlépe něco dobrého. Takže autor spojil příjemné s užitečným a předkládá vám povídání o životě obecně a o cestách po světě, o veselých příhodách co zažil a také o tom, co dobrého jedl a doporučuje vám.

Tak hezké počtení a dobrou chuť.

Václav Vlk: Kdo rád jí, ať zvedne ruku. Vyšlo v únoru 2007. Cena 189 Kč, 272 stran. Brožovaná.


obálka Ben Weaver: Kadeti ze South Pointu

Ben Weaver : Kadeti ze South Pointu

Studenti vojenské akademie v South Pointu většinou pocházejí z kolonizovaných planet. Ty se vzbouří proti ústřední vládě a vytvoří Koloniální alianci sedmnácti soustav. Vypukne občanská válka a nedostatečně vycvičení kadeti si musí vybrat stranu, ke které se připojí. V občanské válce není největším nebezpečím ozbrojený nepřítel, ale všudypřítomná zrada.

Ben Weaver: Kadeti ze South Pointu. Vyšlo 2003. Cena 195 Kč, počet stran 310.


obálka Ben Weaver: Rebelové ze South Pointu

Ben Weaver: Rebelové ze South Pointu

Když vypukla občanská válka, opustil kadet Scott St. Andrew Terránskou alianci, by se připojil ke vzpouře Sedmnácti světů, což ho v očích armády, která ho vycvičila, označilo jako zrádce. Tyranská Aliance si však jeho loajalitu nezasloužila. Problém je v tom, že z téhož podezírá i Sedmnáct světů. A teď, když se rozpadá mimozemská genetická technologie, která ho přeměnila na smrtící bojový stroj, musí si Scott vybrat z několika pochmurných způsobů smrti: od pomstychtivého nepřítele, jehož zradil... nebo od svého vlastního zrádného a rychle stárnoucího těla. Zbývá však dosud naděje. Strážci, tajná odštěpenecká skupina uvnitř struktury rebelů, připravují převrat a nabídli St. Andrewovi, že uvedou jeho zhoršující se stav do pořádku, pokud s nimi spojí svůj osud. Nyní se musí rozhodnout, v čem spočívá jeho skutečná povinnost - nebo zda čest stojí za hrůznou smrt.

Ben Weaver: Rebelové ze South Pointu. Vyšlo v lednu 2005. Cena 195 Kč, 270 stran. Brožovaná.


obálka Ilona Ziková: V nenávisti člověka

Ilona Ziková: V nenávisti člověka

Poslední zbytky draků žijí v rezervaci a jsou stále pronásledováni nenávistí lidí danou dávnými atavismy. Strážci rezervaci drakům vytrhali zuby a odoperovali ohňotvorné žlázy a pokládají je za tupá zvířata. Draci jsou prodáváni bohatým zájemcům jako lovná zvěř. Pouze modrá dračice, kterou vychoval člověk, je zdráva a má inteligenci rovnající se člověku. V sebeobraně zabije strážce rezervace a utíká pronásledována všemi v grandiózním honu. Pouze pár lidí pozná pravdu a postaví se na stranu dračice.

Ilona Ziková: V nenávisti člověka. Vyšlo v dubnu 2006. Cena 248 Kč, 447 stran. Brožovaná.


obálka Miroslav Žamboch: Na křídlech tornáda

Miroslav Žamboch: Na křídlech tornáda

Oceán fantazie spoután břehy logiky získává na hloubce, komplexnosti a kráse.

Nechejte osud, ať vám rozdá karty, a sehrajte svou partii. Hrajte tvrdě, ale čestně, vyneste eso pikové, spodka nebo i prokletou černou sedmu. Bojujte a nevzdávejte se, postavte se světu a sami sobě, ať už jste zrůda stvořená k zabíjení, nebo král, kterého zradili jeho spojenci. Zvedněte ohmataný revolver, sevřete v pěsti jílec tisíckrát přebrušovaného meče. Vždy stojí za to bojovat - sám za sebe, za druhé, pro záchranu těch, co milujete, nebo zhoubu těch, které nenávidíte.

Ponořte se do světů z dávnověku, kdy byla zem ještě mladá, nahlédněte do časů, které přijdou, až naše kosti dávno vybělí prach a slunce. Sklouzněte se na křídlech tornáda daleko za horizont všedních dnů. Staňte se bardem, králem, osamělým zabijákem, pilotem kluzáku ženoucí se na čele smrští...

Miroslav Žamboch: Na křídlech tornáda. Vyšlo 2004. Cena 218 Kč, počet stran 390.


obálka M.Žamboch: Bez slitování

Miroslav Žamboch : Bez slitování

Bakly... postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě, a ty ostatní. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých.

První zdání samozřejmě klame. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou.

Miroslav Žamboch: Bez slitování. Vyšlo v květnu 2003. Cena 209 Kč, počet stran 360.


obálka Miroslav Žamboch: Seržant

Miroslav Žamboch: Seržant

Realita světa obyvatelného lidmi je křehká. Síly chaosu, nadány vlastní inteligencí, číhají na sebemenší příležitost, jak zvrátit rovnováhu ve svůj prospěch. Zákony lidí jsou tvrdé a ne vždy spravedlivé. Vše je podřízeno jedinému: Zachovat svět.

Hranice střeží vojáci a navzdory nejmodernější technice a nejsofistikovanější válečné magii umírají rychle a často. Navíc - ne vždy přichází nebezpečí z vnějšku. Pamatujte, musíte dobře zvážit, zda použijete meč, zákopnickou lopatku, velkorážní karabinu či svůj mozek. Zmýlená zde neplatí - v tom případě jste mrtví...

Miroslav Žamboch: Seržant. Dotisk. Vyšlo 2004 se změněnou obálkou. Cena 189 Kč, počet stran 270.


obálka Miroslav Žamboch: Seržant

Miroslav Žamboch: Seržant

Realita světa obyvatelného lidmi je křehká. Síly chaosu, nadány vlastní inteligencí, číhají na sebemenší příležitost, jak zvrátit rovnováhu ve svůj prospěch. Zákony lidí jsou tvrdé a ne vždy spravedlivé. Vše je podřízeno jedinému: Zachovat svět.

Hranice střeží vojáci a navzdory nejmodernější technice a nejsofistikovanější válečné magii umírají rychle a často. Navíc - ne vždy přichází nebezpečí z vnějšku. Pamatujte, musíte dobře zvážit, zda použijete meč, zákopnickou lopatku, velkorážní karabinu či svůj mozek. Zmýlená zde neplatí - v tom případě jste mrtví...

Miroslav Žamboch: Seržant. Vyšlo 2002. Cena 179 Kč, počet stran 270.


obálka Miroslav Žamboch: Na ostřích čepelí

Miroslav Žamboch: Na ostřích čepelí

Byznys a politika je třaskavá kombinace. V okamžiku, kdy hromada zlata na misce pomyslných vah přesáhne kritické množství, cena lidského života se vytrácí. Pro některé ze zúčastněných se tím celý podnik mění v osobní záležitost a to změní i pravidla hry.

Právník v tandemu s nevypočitatelným zabijákem proti všem ostatním - mocnému impériu, politikům i bezohledným obchodním magnátům. A v pozadí netrpělivě vyčkávají diskriminovaní čarodějové, stojící před rozhodnutím, na čí stranu se přiklonit. Soupeřící strany neuznávají žádná pravidla a za chyby se platí krví...

Miroslav Žamboch: Na ostřích čepelí. Vyšlo 2001, druhé vydání v březnu 2009. Cena 276 Kč. počet stran 556.


obálka Miroslav Žamboch: Poslední bere vše

Miroslav Žamboch: Poslední bere vše

Kniha vítěze v soutěži O nejlepší fantasy obsahuje tři novely, navzájem propojené postavou hlavního hrdiny. Ten je okolnostmi přinucen postavit se v boji proti zlu. Stává se tak součástí hry, kde nejvyšší cenou je jeho vlastní život...

Miroslav Žamboch: Poslední bere vše. Vyšlo 2000. Cena 155 Kč, počet stran 320.


Tomáš Žlůva: Trichamin

Tomáš Žlůva: Trichamin

Bývalý voják Saša Rustinov je podroben genetickému experimentu, při němž je mu implementována mimozemská tkáň s cílem vytvořit supervojáka. Saša ale odmítá stát se pouhou poslušnou loutkou a začíná svou soukromou válku se všemi, kdo se na něm provinili.

Evropa blízké budoucnosti, bezskrupulózní megakorporace se soukromými armádami včetně jednotek agresivních mimozemšťanů, krvavé vyřizování obchodních sporů bez ohledů na civilní osoby - to jsou kulisy skutečně krvavého a neskutečně akčního příběhu napsaného zcela v duchu knih Jiřího Kulhánka a Štěpána Kopřivy.

Tomáš Žlůva: Trichamin. Vyšlo v listopadu 2007. Cena 195 Kč, 200 stran. Brožovaná.