poslední aktualizace
1. 4. 2014

(C) 2010 webmasterNaše produkce L – R

zpět

Lucie Lukačovičová: Toki no shujin - Vládci času

Lucie Lukačovičová: Toki no shujin - Vládci času

Japonsko v době válek rodů Taira a Minamoto... Uprostřed chaosu a bezvládí má lidský život nepatrnou cenu. Mezi intrikami a bojem o moc se proplétají příslušníci dvou prastarých rozvětvených rodin - a kořeny jejich nepřátelství sahají mnohem dál než k pouhé touze po vládě a po sjednocení země. Dva nesmiřitelné náhledy na svět a čas, dva protivníci, kteří se budou střetávat až do posledního dechu, až do naprostého zničení. Přesvědčeni o své pravdě volají k bohům oděným do světla i ke svým předkům bdícím v temnotě. Přišel čas zvolit si strany...

Lucie Lukačovičová: Toki no shujin - Vládci času. Vyšlo v srpnu 2007. Cena 240 Kč, 310 stran. Brožovaná.


Leonard Medek: Conan a studna ghúlů

Leonard Medek: Conan a studna ghúlů

Conan prchá před hněvem turanského krále do Himeliánských hor. Dostane se do kotle plného nenávisti mezi vojsky turanského krále, horskými kmeny, legendárním pašerákem omamných jedů nazývaným Pán Snů a Lidem Studny - vražednými mýtickými nestvůrami ghúly.

Leonard Medek: Conan a studna ghúlů. Druhé vydání. Vyšlo v srpnu 2008. Cena 220 Kč, 280 stran. Brožovaná.


Leonard Medek: Conan a Tarantijský tygr

Leonard Medek: Conan a Tarantijský tygr

Do hlavního města Aquilonie, Tarantie, je po svém vítězství na Černé řece pozván generál Conan. Král Numenidus ho dá uvěznit a plánuje jeho popravu. V noci, v době kdy ulice Tarantie ovládá násilí a zločin, má muž s tváří tygra a s drápy z oceli plné ruce práce, aby do nich vrátila alespoň trochu spravedlnosti a bezpečí.

Leonard Medek: Conan a Tarantijský tygr. Vyšlo v listopadu 2005. Cena 179 Kč, 250 stran. Brožovaná.


obálka Leonard Medek: Conan a meče zrady

Leonard Medek: Conan a meče zrady

Čtyři povídky ze života Conana od jeho mládí až po dospělý věk. Povídky jsou spojené postavou slepé dívky, kterou Conan potká vždy v nejdůležitějších zastaveních svého života.

Leonard Medek: Conan a meče zrady. Vyšlo v září 2003. Cena 158 Kč, počet stran 260.


obálka Leonard Medek: Conan a velká hra

Leonard Medek: Conan a velká hra

Conan, král Aguilonie, se nevědomky stane figurkou na šachovnici mágů, svádějících boj o nadvládu nad světem. Cimmeřan nic neztratil ze svých dovedností nepřemožitelného horala a spolu se svým synem Connem se pustí do boje se zlem, které ohrožuje svět, jeho rodinu a jeho samého ...

Leonard Medek: Conan a velká hra. Vyšlo 2000. Cena 148 Kč, počet stran 260.


obálka Leonard Medek: Archimagos

Leonard Medek: Archimagos

Volné pokračování úspěšné knihy Leonarda Medka Runeround. Ve hvězdném Archipelagu slábne síla bezejmenného kamene. Tím je ohrožena celá posádka lodi Runeround. Zároveň se objevil tajemný archimagos, který se snaží násilím sjednotit a podrobit si všechny ostrovy Archipelagu. Poté by mělo následovat dobytí Země. Karel Kamil se musí postavit oběma těmto nebezpečím tváří v tvář....

Leonard Medek: Archimagos. Vyšlo 2000. Cena 158 Kč, počet stran 290.


obálka Leonard Medek: Runeround

Leonard Medek: Runeround

Již tisíce let plují lidé vesmírem na svých lodích k Archipelagu, což jsou asteroidy v pásu mezi Marsem a Jupiterem. Ve stopách Jásona, vůdce dávných argonautů, hledajících zlatou zemi, k Archipelagu pluje také stovky let loď Runeround.

Koncem dvacátého století na svém mezipřistání v Praze přibere jako plavčíka Karla Kamila a znovu vyrazí na svou nekonečnou plavbu po Aithérosfaire.

Leonard Medek: Runeround. Vyšlo 1999. Cena 149 Kč, počet stran 350.


Jaroslav Mostecký: Mark Stone - Děti otroků

Jaroslav Mostecký: Mark Stone - Děti otroků

Mark Stone má zatraceně nehezké probuzení. Kam to hrome, letí? A co je to za krásnou rezovlásku, co se mu tady snaží namluvit, že se vydal na lov nějaké nebezpečné bestie? Pod helijetem ubíhá divoká, bažinatá krajina a Mark nemá zdání, kdo vlastně je a jak se sem dostal. Nemá tušení, že existuje nějaký generál Khov, který právě hodně daleko odtud přemýšlí, kam se jeho nejlepší agent ztratil. A už vůbec netuší, že dvouhlavé bestie, minová pole a jedovaté stonožky mají společného jmenovatele, a to nejoblíbenější doutníky generála Khova...

Jaroslav Mostecký: Mark Stone - Děti otroků. Vyšlo v dubnu 2008. Cena 99 Kč, 120 stran. Brožovaná.


obálka Jaroslav Mostecký: Útesy křiku

Jaroslav Mostecký: Útesy křiku.

Nikdy nebyla doba divočejší, než na sklonku osmého století, kdy se na moři mezi Irskem a Skotskem setkávají lodě vikingů a UíNéillů, tehdy nejmocnějšího rodu na britských ostrovech, potomků legendárního krále Nialla. Pobřežní království se kořila nájezdníkům ze severu a keltští králové umírali s norskou ocelí v těle...

Jen pár z nich zachránily jejich dcery, panny z královské krve, jež se oddaly žlutovousým a rezovlasým vikingským jarlům, se slzami v očích poslušně uléhaly na jejich lože a se svou nevinností přinášely seveřanským náčelníkům věnem i země svých otců.

Za toho divokého času se cosi stane. Němý muž přiveze vzkaz a ještě tu noc jej kdosi zavraždí… Král Orkádie, Owain mac Sigurd, syn vikingského jarla a keltské princezny, má prvně v životě hrůzu z toho, co ho čeká. Přesto však zavelí vyplout z Včelí zátoky, nad níž stojí jeho hrad, a stočit přídě lodí k západu...

Příběh lásky, zrady, nenávisti, strachu a přátelství je, jak už jsme u autora zvyklí, zasazen do historických reálií té doby jako skvostný kámen do šperku. Tentokrát do stříbrného šperku. Stříbro v mořské vodě zčerná, a doba, kdy žil Owain mac Sigurd, byla temná zrovna tak, temnější než oko krkavce, hodujícího den po bitvě na těch, co už poznali tmu a ticho...

Jaroslav Mostecký: Útesy křiku. Vyšlo v červnu 2004. Cena 239 Kč, 448 stran. Vázaná s přebalem.


obálka Jaroslav Mostecký: Ďáblovy dcery

Jaroslav Mostecký: Ďáblovy dcery

V povídkové sbírce Ďáblovy dcery poprvé vycházejí povídky, díky nimž se autor stal dvojnásobným vítězem prestižní soutěže O nejlepší fantasy.

Celou sbírkou se vine ústřední motiv známý z řady pověstí a pohádek různých národů celého světa - "ďáblovy dcery", dívky zrozené z dračích vajec, které již pouhou svou existencí vzbuzovaly strach a nenávist...

Jaroslav Mostecký: Ďáblovy dcery. Vyšlo 2001. Cena 159 Kč, počet stran 320.


obálka Jaroslav Mostecký: Conan a vrah králů

Jaroslav Mostecký: Conan a vrah králů

Po smrti krále Modermiho Conan nastolí na trůn Zingary svého přítele Santiddia. Po jeho zavraždění je obviněn z tohoto zločinu a musí uprchnout. Útěk ho zavede do Ophirského království, kde vládne najednou několik vládců, z nichž někteří nejsou lidé ...

Jaroslav Mostecký: Conan a vrah králů. Vyšlo 1999. Cena 159 Kč, počet stran 352.


Lucie Lukačovičová: Toki no shujin - Vládci času

Ondřej S. Nečas: Případy hejtmana Ambrože

Podivné vraždy rozvíří poklid města Bludov. Hejtman Ambrož Zátka se musí postarat o dopadení pachatelů, kteří po sobě nezanechávají stopy. Dva detektivní příběhy ze světa, kde úsudek a správné rozluštění nalezených indicií jsou důležitější než všudypřítomná magie.

Ondřej S. Nečas: Případy hejtmana Ambrože. Vyšlo v březnu 2007. Cena 215 Kč, 370 stran. Brožovaná.


obálka Ondřej Neff: Pravda o pekle

Ondřej Neff: Pravda o pekle

Patnáct povídek tvoří v pořadí už šestou sbírku Ondřeje Neffa, autora, který v anketě čtenářů MF Dnes získal největší ocenění ze současných českých autorů sci-fi. Je rozdělena do tří oddílů, nazvaných Grotesky, Horory a Dramata. Jak jsou čtenáři Neffových sci-fi už zvyklí, jeho grotesky bývají dramatické, horory groteskní a dramata jak groteskní, tak i hororová. Jednu jistotu ovšem máte: v ohňostroji Neffových nápadů se nebudete nudit ani vteřinu.

Ondřej Neff: Pravda o pekle. Vyšlo v listopadu 2003. Cena 199 Kč, počet stran 256. Vázaná.


obálka Ondřej Neff: Žoldačka Darja

Vladimír Němec: Žoldačka Darja

Kdo je žoldačka Darja? Slušná šermířka a mizerná čarodějka. Protlouká se světem, jak to jen jde. A když to nejde, vypomůže si tou špetkou magie, co má. Díky ní trochu podvádí při šermu a hodně v kartách. Jenom kdyby po ní nešel čaroděj Rodik poté, co ho zesměšnila před královým bratrancem. Nevypadá to s ní moc růžově, ale naštěstí padne do oka čaroději Virianovi... A ke všemu se blíží válka mezi královstvími. Zbývá jen se pomodlit ke svaté Čtveřici.

Vladimír Němec: Žoldačka Darja. Vyšlo v dubnu 2014. Cena 280 Kč, počet stran 320. Brožovaná.


František Novotný: Křižník Thor

Píše se rok 2039, západní svět je v rozkladu, USA zkrachovaly a vyklidily všechny globální pozice. Tato situace se smrtelně dotýká i mezinárodního obchodu, kdy na nikým nestřežených námořních trasách vypuká chaos a mezi různými korzárskými a pirátskými plavidly se začíná bojovat o každý tanker nebo kontejnerovou loď s drahocenným nákladem elektroniky. Pod záminkou, že chtějí obnovit pořádek, křižují u evropských břehů čínské eskadry. Jejich skutečným cílem je ale námořní blokáda Evropy, kterou chtějí přinutit, aby jim bez boje padla do klína.

Evropská unie se potácí na pokraji úpadku, zoufale postrádá suroviny, hlavně ropu, ale nemá dostatečné vojenské a námořní síly, aby zabezpečila obchodní trasy a prolomila nevyhlášenou blokádu. Miliony lidí se ze dne na den ocitají v bídě, vypukají pouliční nepokoje, nikdo neví, co bude zítra.

František Novotný: Křižník Thor. Vyšlo v březnu 2013. Cena 350 Kč. 592 stran. Vázaná.


Andrew J. Offut: Conan – žoldnéř

Nedlouho po zkáze arenjunské Věže slona vyslechne Conan jedné noci rozhovor dvojice zlodějů, kteří se chystají vykrást dům proslulého čaroděje Hisarra Zula a velký Cimmeřan se rozhodne, že je předběhne. Tady se poprvé objevuje zlodějka Ispharana, s níž se Conan později a v jiných příbězích, setkal ještě několikrát. Bohužel, v tajemném Zulově domě, střeženém zombiemi, ho čeká smrtelné nebezpečí... přijde o vlastní duši!

To je mimo jiné důvod, proč se dá najmout jako osobní strážce vznešené paní Khasthris, která cestuje ve službách své sestřenky – královny Khauranu.

Nájemní zabijáci, intriky u Královského dvora, temná magie i Písečný démon – to vše najdeme ve dvou pevně vázaných příbězích mladého Cimmeřana, která začnou v zamorském Arenjunu a skončí až v dalekém Khauranu.

Andrew J. Offut: Conan – žoldnéř. Vyšlo v květnu 2011. 290 stran. Brožovaná.


obálka J.Pournelle & Ch.Sheffield: Poslední zkouška

J.Pournelle & Ch.Sheffield:
Poslední zkouška

Negramotní absolventi. Učitelé v roli "fackovacích panáků". Lidé s předem nalinkovanou budoucností. To vše jsou odvrácené stránky do extrému dovedeného práva na ochranu osobnosti a přebujelého sociálního systému.

Šestnáctiletý Rick Luban měl ale smůlu. Nemohl tušit, že oběť jeho výtržnictví není obyčejný začínající učitel, ale příbuzný vlivné kongresmanky. Náhle se stal ze dne na den vyděděncem a nezbývá mu nic jiného, nežli boj o holý život. A to, že v sázce může být i budoucnost celého lidstva, mu situaci rozhodně neulehčí. Poslední Rickova naděje leží v pásmu asteroidů, ale šance na přežití je mizivá...

J.Pournelle & Ch.Sheffield: Poslední zkouška. Vyšlo 2001. Cena 179 Kč, počet stran 320.


obálka Jana Rečková: Víc než 24 a 1/2 hodiny denně

Jana Rečková: Více než 24 a 1/2 hodiny denně

Zabít člověka je až trapně snadné. Občas se může zdát, že to za unaveného vraha obstará sám systém. Ale někdy oběť vzdoruje a silám ze záhrobí jako by se nechtělo přispěchat na pomoc...

Co se děje pod fasádou běžné rutinní činnosti v mizerně osvětlených ambulancích noční služby pod věčně blikajícími zářivkami či tajemných katakombách starých nemocnic? Co se odehrává v otřískaných panelácích kromě obyčejného nudného bydlení? A co se asi děje v hlavě člověka, zbaveného řeči i schopnosti pohybu?

A poslední otázka - kdo nakonec získá kýžené vedoucí místo? Uvidíme.

Jana Rečková: Více než 24 a 1/2 hodiny denně. Vyšlo v prosinci 2006. Cena 195 Kč, 288 stran. Vázaná.


obálka Jana Rečková: 24 a 1/2 hodiny denně

Jana Rečková: 24 a 1/2 hodiny denně

Pod pláštíkem běžných, smutných i legračních 'doktorských historek' skrytě bují něco mnohem ošklivějšího; nebezpečí, kterému by se leckdo s chutí vysmál, kdyby náhodou nepostihlo i jeho... Kolik ze záhadných úmrtí se dá počítat k neobjasněným vraždám? Kdo se zbavuje svědků a kdo bude další na řadě - oddílenský ošetřující lékař, nebo snad zbytečně zvídavý patolog? Kdo zabíjí milence mladé lékařky? Na pomoc přichází nezištný léčitel, a vzápětí je bizarním způsobem potrestán. Má vůbec smysl žádat o radu dobrou čarodějku - pokud náhodou víte, kde ji najít? Dost možná i někteří členové komunistické strany uvěří, že se na světě dějí divné, nevysvětlitelné věci, ale zaručeně si to nechají pro sebe...

Tento příběh je zasazen do kulis zdravotnictví minulého režimu, a pokud si myslíte, že se od té doby všechno změnilo, tak se opravdu nemáte čeho bát.

Jana Rečková: 24 a 1/2 hodiny denně. Vyšlo v listopadu 2004. Cena 195 Kč, 272 stran. Vázaná s přebalem.


Vlado Ríša: Conan a Srdce Pteionu

Vlado Ríša: Conan a Srdce Pteionu

Conan náhodou získává mapu vedoucí k pokladu a to si jako správný pirát nemůže nechat ujít. Její původní majitel Zabiják Berdoris si to však nechce nechat líbit, a pronásleduje Conanovu loď Bílého tygra.

Cesta k pokladu královny Yukotl se klikatá a nebezpečná. Ani modrookému barbarovi se vše nedaří tak, jak by si představoval. Ochutná život ve vězení a není to poprvé, setká se s létajícími lidmi, kteří se pokusí potopit jeho loď.

Královna, na jejíž poklad má spadeno, není obyčejná žena a pokladem, po němž pasou, je mimo jiné magické žezlo zvané Srdce Pteionu. Předmět, který dokáže vrátit člověka ze záhrobí a modrooký Cimmeřan stále nemůže zapomenout na svoji lásku, pirátku Belit. V cestě za pokladem mu stojí nejen nepřátelé, ale i jeho společníci, kteří by také rádi využili magický artefakt.

Vlado Ríša: Conan a poklad královny. Vyšlo v srpnu 2008. Cena 220 Kč, 280 stran. Brožovaná.


Vlado Ríša: Stryga

Vlado Ríša: Stryga

Fantasy román, skládající se ze čtyřech příběhů Bruna Zweigsteho, přezývaného Bruncvík, který se odehrává jak v Čechách, tak i v Polsku a Rusku. Život rytíře Bruncvíka není v žádném případě jednotvárný, občas se ocitne v nesprávný okamžik na nesprávném místě, takže legrácky pražských tovaryšů ho zapletou do vražedného spiknutí. I setkání s přítelem ve venkovské hospodě, či doprovod české šlechtičny se mohou zvrtnout zcela nečekaným směrem. A první návštěva nového panství? I ta se změní v noční můru.

Bruncvík není sám, přísný otec Stillfred či královský alchymista a čaroděj Rolland, nebo jeho přátelé mu v mnoha případech pomohou. A znalost Staré řeči, díky níž mu víly, strygy, trpaslíci a jiné staré bytosti neodepřou pomoc, se může hodit.

Vlado Ríša: Stryga. Vyšlo v únoru 2008. Cena 229 Kč, 300 stran. Brožovaná.


obálka Vlado Ríša: Conan a meč Yggrest

Vlado Ríša: Conan a meč Yggrest

Conan slouží v osobní stráži krále Brythunie. Král na popud velekněze kultu hada Sethina pošle Conana na sever do chrámu Bargonis, aby odtamtud donesl magický meč Yggrest, který má nesmírnou magickou moc. Problém je v tom, že Conan má meč donést, ale sám nemá tuto výpravu přežít...

Vlado Ríša: Conan a meč Yggrest. Vyšlo v červenci 2006. Cena 189 Kč, 238 stran. Brožovaná.


obálka Vlado Ríša: Conan a Tygří amulet

Vlado Ríša: Conan a Tygří amulet

Conan je velitelem městské posádky a nedobrovolně se stane figurkou v boji zrádného králova rádce a mága Kranastase o trůn. Conan musí bojovat o život nejenom s lidmi, ale i s pánem Tygřího amuletu...

Vlado Ríša: Conan a Tygří amulet. Vyšlo 2002. Cena 179 Kč, počet stran 250.