poslední aktualizace
1. 4. 2014

(C) 2010 webmasterNaše produkce A – K

zpět

Tomáš Bartoš: Žoldnéři

Tomáš Bartoš: Žoldnéři

Polovina dvacátého třetího století, Pluto se dostalo před oběžnou dráhu Neptunu a blíží se k perihéliu. Krvavé období korporačních válek o vládu nad sluneční soustavou, které uvrhly lidstvo ve vývoji o století zpět, jsou stále ještě bolavou vzpomínkou, ale mocenská hra opět začíná nabírat na obrátkách. Právě na Plutu se nachází sto padesát let stará průmyslová základna a ten kdo ji ovládá, má přístup k předválečnému knowhow - biologickým nanotechnologiím. V honbě za ziskem pouští lidé z láhve džina, proti kterému byla jaderná hrozba dvacátého století jen pouťovým strašidýlkem. A džina chtějí všichni.
Skupina elitních hi-tech žoldnéřů provádí extrémně utajený výsadek, aby pro svého zaměstnavatele získali kontrolu nad průmyslovou bází a to beze ztrát na životech civilistů. Jenomže v reálném světě neexistuje nic jistého, jen více či méně pravděpodobného. Jako už tolikrát v minulosti se něco zvrtne, blesková akce absolutních profesionálů přerůstá v něco jiného, hrůznějšího:
Orbitální obranné komplexy, flotily termojaderných křižníků, ultimativní pozemní zbraně...

Šest miliard kilometrů daleko od slunce v říši metanového ledu při mínus dvěstěčtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké...

Tomáš Bartoš: Žoldnéři. Vyšlo v únoru 2007. Cena 215 Kč, 360 stran. Brožovaná.


Tobias S. Buckell: Krystalický déšť

Tobias S. Buckell: Krystalický déšť

Je tomu dávno, jak vyprávějí pověsti, co praotcové přišli na Nanagandu červí dírou na obloze. Hledali nový svět, který by jim patřil. Přinesli si s sebou pestrou směs kultur, náboženství a dialektů ze vzdálené planety Země. Praotci byli mocní, schopni přetvářet svět dle svých potřeb - ale to bylo před mnoha generacemi a co tehdy lidé znali, upadlo do zapomnění. Kde se lidé dříve dívali na stříbrná města na obloze, nyní plují parníky a létají plynem plněné balony.

Stejně jako současný svět kolem, i John deBrun zapomněl více, než si pamatoval. Před dvaceti sedmi roky se objevil na pobřeží Nanagandy bez vzpomínek na minulost. Přizpůsobil se nové existenci, ale jeho mysl je pronásledovaná nezodpovězenými otázkami jeho identity.

Tato záhada nabývá na významu, když krvelační Aztecové překročí pohoří Wicked High, aby opatřili svým nelidským bohům čerstvou krev a srdce. Jediná naděje Nanaganďanů spočívá v tajemném artefaktu Ma Wi Jung, skrytém v mrazivém severu. A pouze John deBrun zná tajemství tohoto zařízení, jen kdyby si dokázal vzpomenout proč a jak!

Krystalický déšť je oceňovaný románový debut nového a velmi slibného talentu na poli sci-fi.

Tobias S. Buckell: Krystalický déšť. Vyšlo v červnu 2008. Cena 275 Kč, 439 stran. Brožovaná.


Alexander Buškov: Rytíř přišlý z nicoty

Alexander Buškov: Svarog 1 - Rytíř přišlý z nicoty

Znuděný major-výsadkář Stanislav Svarog, sloužící v zapadlé posádce v Mongolsku, podvědomě dychtí po boji a bitvách. Starý mongolský šaman mu pomůže dosáhnout svého.

Jednoho krásného dne Svaroga do sebe vsaje příšerný trychtýř prostoru a času. Svarog se ocitne na planetě Talar, ve světě, kde žijí larové, kteří jsou velmi schopnými čaroději a jsou prakticky nesmrtelní. Žijí a vládnou ze svých létajících zámků. Jejich život je jen zábava a dvorské intriky, nezajímají se o život prostých smrtelníků žijících na dole zemi. Svarog patří mezi lary a jeho příchod do tohoto světa je spojován s prastarým proroctvím, které naznačuje, že právě on by mohl být katalyzátorem možných změn na Talaru.

Ne všem se však něco takového líbí...

Nová kniha autora Rytířky Natal.

Alexander Buškov: Rytíř přišlý z nicoty. Vyšlo v listopadu 2011. Cena 330 Kč, 460 stran. Brožovaná.


Alexander Buškov: Svarog 2 - Létající ostrovy 1

Alexander Buškov: Svarog 2 - Létající ostrovy 1

Výsadkáře majora Stanislava Svaroga pohltí jakýsi strašlivý časový vír a díky němu se propadne na planetu Talar, kde žijí larové, prakticky nesmrtelní čarodějové, kteří tam vládnou. Svarog je jedním z nich. Proč? To nikdo neví.

S jeho příchodem je spojeno prastaré proroctví.

Svarogova divoká a dobrodružná krev mu nedovolí, aby se jen, jako ostatní larové, bavil dvorními intrikami, sexem, či císařskými bály. Hluboko pod létajícími zámky larů totiž narůstá nebezpečí. Na území Tří království před mnoha lety vtrhly Satanovy oči, prapodivná stvoření, která zabíjejí lidi a umí přijímat jejich vzhled. Zákulisní intriky larů donutí Svaroga vypravit se dolů na zem inkognito a pokusit se zničit vrata, kterými se dostávají na Talar, zachránit tak Tři království, a navíc přesvědčit ostatní, že právě on je Šedým rytířem z Taverova proroctví. Aby mohl svůj cíl splnit, musí s sebou podle proroctví mít zlatovlasou princeznu. Taková je jenom jedna – ronerská princezna Delie. Ta však zmizela a díky tomu začínají velké komplikace.

Alexander Buškov: Svarog 2 - Létající ostrovy 1. Vyšlo v květnu 2012. Cena 295 Kč, 320 stran. Brožovaná.


Alexander Buškov: Svarog 2 - Létající ostrovy 2

Alexander Buškov: Svarog 2 - Létající ostrovy 2

Hluboko pod létajícími zámky larů narůstá nebezpečí. Na území Tří království před mnoha lety vtrhly Satanovy oči, prapodivná stvoření, která zabíjejí lidi a umí přijímat jejich vzhled. Zákulisní intriky larů donutí Svaroga vypravit se inkognito dolů na zem a pokusit se zničit „vrata“, kterými se dostávají na Talar, zachránit tak Tři království, a navíc přesvědčit ostatní, že právě on je Šedým rytířem z Taverova proroctví. Aby mohl svůj cíl splnit, musí s sebou mít zlatovlasou princeznu. Taková je jenom jedna – ronerská princezna Delie. Ta však zmizela a díky tomu začínají velké komplikace.

Svarog nemá šanci zvládnout celou výpravu sám. Proto začíná přibírat další lidi a vzniká tak Podivná společnost.

Cesta za zničením magických vrat je dlouhá a na Podivnou společnost čekají mnohá nebezpečí a překvapení.

Alexander Buškov: Svarog 2 - Létající ostrovy 2. Vyšlo v červnu 2012. Cena 315 Kč, 360 stran. Brožovaná.


David Drake: Northův svět - Komisař

David Drake: Northův svět - Komisař

Nelidští Vládci galaxie vyslali tři flotily, aby zjistily, co se stalo s planetou, objevenou kapitánem Northem a průzkumným týmem pod jeho vedením. Nevrátila se živá duše, nepřišla jediná zpráva. Počtvrté poslali Vládci jediného muže: Nilse Hansena.

Komisař Hansen vždy v duchu viděl nejkratší cestu ke splnění cíle a byl pevně rozhodnutý udělat vše, co mise vyžadovala. Na ceně nezáleželo, pro něho ani pro kohokoli, kdo mu přišel do cesty. Hansenovy Zvláštní jednotky udržovaly jeho planetu v bezpečí před nejnebezpečnějšími i nelépe vybavenými zločinci v celé galaxii. Teď byl Hansena vyslán, aby rozlouskl časoprostorovou záhadu, která udělala z prvních objevitelů lidi nebo démony.

A on uspěje - anebo zemře.

David Drake: Northův svět - Komisař. Vyšlo v prosinci 2009. Cena 290 Kč, 330 stran. Brožovaná.


David Drake: Northův svět díl 2. - Msta

David Drake: Northův svět díl 2. - Pomsta

Komisař Hansen, který se z Northovy vůle stal bohem, přichází znovu do Západního království, kde se v minulém příbehu vypracoval až na válečného náčelníka krále Golsingha. Vrací se ovšem zhruba o osmdesát let později. Z původně úžasného a praktikovaného Golsinghova míru už zbývají jen trosky. Z Mírové skály se stala nedůležitá lokální pevnost a zemi vládne Golsinghův syn, král Prandie, který sídlí ve Frekkce. Ze všech Hansenových známých už je naživu jen stařičký Malcolm Maharg, vévoda z Thrasey. Ve městě Colimore se shromáždila sebranka ze všech koutů známého světa a tamější vládce chce vyvolat srážku s Frekkou, odkud se král stále ještě snaží udržovat v zemi relativní mír a klid. Nadchází boj o budoucnost celého Západního království, který se vede jak mezi lidmi, tak mezi Northovými bohy.

S příběhem komisaře Hansena se jako druhý hlavní motiv prolíná příběh mistrovského kováře Vrabčáka a jeho lásky k pátračce Kritě. Je to historie lásky, zrady a pomsty, která si v ničem nezadá s příběhem bájného kováře Vélanda.

Obě dějové linie se postupně splétají v jedinou, a ta ve finále vrcholí nečekaným závěrem.

David Drake: Northův svět díl 2. - Pomsta. Vyšlo v dubnu 2010. Cena 290 Kč, 370 stran. Brožovaná.


David Drake: Northův svět díl 3. - Spravedlnost

David Drake: Northův svět díl 3. - Spravedlnost

Dobrá snaha komisaře Hansena o všeobecný mír v Otevřeném kraji se zvrtla a nový diktátor, král Venkatna právě pod záminkou udržení míru vládne krutou rukou a válčí s každým, kdo se mu nechce podřídit. Hansen se rozhodne věci znovu změnit. Aby North dokázal Hansenovi, že jeho mírové plány jsou nesmyslné, dodá Venkatnovi stroj, ovlivňující běh událostí a k němu dvě operátorky - otrokyně, bývalé Pátračky Julii a Race. Znovu se setkáme s kovářem Vrabčákem, který se vydá do světa androidů, aby vybojoval nevěstu pro svého pána Sabura i se zrádným poloandroidem Fortinem, jenž nenáviděnému Hansenovi nastrojí smrtelnou past v Páté rovině.

V Poslední velké bitvě u Frekky provázejí Hansena do boje i mrtví, jeho staří druzi z minulých válek a po smrti milované pátračky Krity už Hansen nezná slitování a hledá jen pomstu...

Závěr Drakeovy trilogie vychutná každý, komu se v Northově světě zalíbilo!

David Drake: Northův svět díl 3. - Spravedlnost. Vyšlo v květnu 2010. Cena 290 Kč, 350 stran. Brožovaná.


David Drake: Rudá mez

David Drake: Rudá mez

V daleké budoucnosti se lidstvo vydává kolonizovat vesmír. Dostává se do kontaktu s mimozemskou civilizací, která dobře chápe pojmy jako nadřízený a podřízený; otrok a otrokář, ale naprosto není schopna pochopit pojmy jako rovnost a spolupráce. Dochází ke krvavé válce, jejíž konec je v nedohlednu. V čele lidstva stojí skupina koordinátorů, kteří byli díky vyspělé vědě a technice proměněni v živé superpočítače. Řídí celou lidskou společnost. Kapacita jejich mozku je taková, že jsou schopni v jediném okamžiku vypočítat pohyb všech hvězd v galaxii. Na jejich bedrech leží tíže války.

A právě válka přináší řadu dalších problémů. Nejenom těžké ztráty na životech, ale především obrovský dluh pro budoucnost. Normální občané totiž pohlížejí na válečné veterány jako na nutné zlo, na odpad, který čas od času vybuchuje nezvladatelnou agresivitou. Navíc mnoho vojáků se vrací z bojů těžce poznamenáno surovostí běsnícího vraždění, kterého se museli zúčastnit. Řada z nich dosahuje rudé meze psychologického profilu, což znamená ve vojenské hantýrce, že jsou potencionálně nebezpeční nejen sami sobě, ale i svému okolí. Mohou reagovat i na nejmenší podnět na základě automatických bojových reflexů, reflexů které jim umožnily ve válečné zóně přežít, ale které se zcela nehodí do normálního života. Co s těmito muži a ženami, kteří se zřekli svého lidství ve jménu obrany vlasti? Rota výsadkářů C41 se vrací z bitvy s mnohonásobnou přesilou. S těžkými ztrátami se jí podařilo takřka nemožné, přežít. Copak jim lidstvo nedluží víc než penzi a pohřeb? V hlavě hlavního koordinátora se zrodí brilantní plán. Poslat je jako zabezpečující element na nově kolonizovanou planetu a tak normálním občanům dokázat, že vojáci jsou vlastně také lidé a přesvědčit zároveň i vojáky, že na nich někomu záleží.

Ale z relativně klidné mise se stává noční můra, připomínající ta nejhrůznější bojiště. Pro C41 nic nového, vždyť z podobného pekla se právě vrátili. Ale co kolonisté, podaří se jim přežít? Celá situace vrcholí okamžikem,kdy na planetu přistává i jednotka nepřátelských mimozemšťanů. Po C41 je požadováno takřka nemožné. Chránit kolonisty proti neustálým útokům živoucí džungle a bojovat s nepřítelem.

David Drake: Rudá mez. Vyšlo v dubnu 2006. Cena 240 Kč, 350 stran. Brožovaná.


obálka Richard D. Evans: Conan a Jengirské slunce

Richard D. Evans:
Conan a Jengirské slunce

V knížectví Jengira se kněží hadího boha Seta snaží přivolat svého boha na zem. Jeho příchodu může zabránit pouze klenot zvaný Jengirské slunce, který musí Conan nalézt...

Richard D. Evans: Conan a Jengirské slunce. Vyšlo 2000. Cena 148 Kč, počet stran 280.


obálka Richard D. Evans: Conan a skryté město

Richard D. Evans: Conan a skryté město

Conan po úniku z Věže slona se stává učedníkem aranjunského zloděje Derkana. Popudí však mocný cech zlodějů a před jejich hněvem se ukryje do zamorské armády. Jeho oddíl brzy nato vyrazí do Kezakianských hor, kde je tajemné skryté město svatých Sroangů, čekajících na své "maso" ...

Richard D. Evans: Conan a skryté město. Vyšlo 1999. Cena 139 Kč, počet stran 192.


obálka sborník Fantasy 1993/2003

Fantasy 1993/2003

Jaké povídky jsou v literární soutěži O nejlepší fantasy ty vážně nejlepší? Na to vám odpoví sborník dvou jubilejních ročníků, pátého a patnáctého. V obou se překvapivě objevují společná témata: xenofobie, rasismus a vůbec strach z kohokoli, kdo se nějak odlišuje od "normálních lidí", ať už jde o elfy, čaroděje nebo třeba léčitele. I upíři a vědmy však chtějí být součástí společnosti, i oni chtějí dostat šanci. Zjistěte, zda je lepší snažit se změnit názor veřejnosti nebo se před ní raději skrýt.

V knize naleznete povídky J. Mosteckého, M. Žambocha, C. Biedermannové, Lady Candar, J. Jůzlové, T. Němce, V. Němce a A. Pavelkové.

Fantasy 1993/2003. Vyšlo 2004. Cena 170 Kč, počet stran 238.


obálka Fantasy 2014 I

Fantasy 2014 I

V roce 2014 proběhl 25. ročník soutěže Klubu Julese Vernea O nejlepší fantasy. Vítězné povídky buď zveřejňujeme ve sborníku příslušného roku, nebo vydáváme jako samostatnou knihu.

V minulých letech se soutěže zúčastnili např. Vilma Kadlečková, Miroslav Žamboch a Jiří Kulhánek.

V roce 2014 bylo takové množství vynikajících povídek, že je můžeme vydat ve dvou sbornících. Vítězem soutěže s titulem Nositel meče se stal Zdeněk Schreil. Další ocenění získali titul Rytíř/Lady řádu fantasy.

Fantasy 2014 I. Vyšlo 2015. Cena 225 Kč, 256 stran.


obálka Fantasy 2014 II

Fantasy 2014 II

V roce 2014 proběhl 25. ročník soutěže Klubu Julese Vernea O nejlepší fantasy. Vítězné povídky buď zveřejňujeme ve sborníku příslušného roku, nebo vydáváme jako samostatnou knihu.

V minulých letech se soutěže zúčastnili např. Vilma Kadlečková, Miroslav Žamboch a Jiří Kulhánek.

V roce 2014 bylo takové množství vynikajících povídek, že je můžeme vydat ve dvou sbornících. Vítězem soutěže s titulem Nositel meče se stal Zdeněk Schreil. Další ocenění získali titul Rytíř/Lady řádu fantasy.

Fantasy 2014 II. Vyšlo 2015. Cena 225 Kč, 280 stran.


obálka W.R.Forstchen & Ch.Stasheff: Nálet bez návratu (Wing Commander 1)

W.R.Forstchen & Ch.Stasheff:
Nálet bez návratu (Wing Commander 1)

Již po celé generace bojují pozemšťané s nebezpečnými Kilrathi. Konečně se zdá, že lidé získali technologickou převahu a mají lepší zbraně, aby dokázali porazit kočkám podobné mimozemšťany.

Přesto pozemšťané podstupují veliké riziko : zamíří do nitra nepřátelského impéria, aby namířili na nepřítele past. Pokud vše proběhne dobře, nepřátelé budou zničeni, pokud ne... Vydává se posádka Tarawy na cestu bez návratu?

W.R.Forstchen & Ch.Stasheff: Nálet bez návratu (Wing Commander 1). Vyšlo 2001. Cena 178 Kč, počet stran 317.


obálka W.R.Forstchen: Flotila útočí (Wing Commander 2)

W.R.Forstchen:
Flotila útočí (Wing Commander 2)

Zdá se, že konečně byla vybojována poslední bitva a lidé porazili dlouholeté nepřátele Kilrathi.Ale mír, který zavládl, je klamný. Mimozemšťané sledují zákeřný plán: zatímco ukolébávají pozemskou Konfederaci mírovými rozhovory, staví tajně obrovskou flotilu. A pak udeří nečekaně plnou silou. Začíná další zápas o přežití lidstva...

W.R.Forstchen: Flotila útočí (Wing Commander 2). Vyšlo 2001. Cena 195 Kč, počet stran 340.


obálka W.R.Forstchen & A.Keith: Tygří srdce (Wing Commander 3)

W.R.Forstchen & A.Keith:
Tygří srdce (Wing Commander 3)

Kirathové přitlačili pozemšťany ke zdi. Zdá se, že konec je blízko. Lidé stojící proti obrovské přesile připravují poslední útok, aby si vynutili konec války. Ještě nikdy se neočekávalo tolik od takové hrstky lidí...

W.R.Forstchen & A.Keith: Tygří srdce (Wing Commander 3). Vyšlo 2002. Cena 219 Kč, počet stran 400.

Vyprodáno.


obálka W.R.Forstchen & B.Ohlander: Cena svobody

W.R.Forstchen & B.Ohlander:
Cena svobody (Wing Commander 4)

Po porážce Kirathů se plukovník Blair oddával poklidnému životu farmáře. Je však povolán zpět do aktivní služby, aby bojoval proti povstalcům a pirátům z Pohraničních světů. Plukovník Blair zjišťuje, že boj s lidmi je úplně něco jiného, než boj s mimozemskou kočičí rasou. Tihle tvorové jsou zákeřní...

W.R.Forstchen & B.Ohlander: Cena svobody (Wing Commander 4). Vyšlo v prosinci 2003. Cena 239 Kč, počet stran 410.


obálka William R.Forstchen: Na bojové stanoviště (Wing Commander 5)

William R. Forstchen: Na bojová stanoviště
(Wing Commander 5)

V pozemském vesmíru vládl již po několik století mír. Politici Země a jejích kolonií jednali ve vzácné shodě a ráznými řezy snižovali "neužitečné" výdaje na armádu, zatímco pozemská armáda usilovala o uchování stárnoucí lodí v provozuschopném stavu . A zatímco meče rezly, na horizontu se počala stahovat válečná mračna...

Byl navázan kontakt s rasou Kilrathi - válečníků podobných kočkám a smrtících v boji. Přestože bylo známo, že Kilrathi pobili nebo zotročili mnohé cizí rasy v galaxii a nyní rovněž zaútočili na některé z lidských kolonií na hranicích, pozemská vláda tomu nevěnovala pozornost. Byla přesvědčena, že válečné loďstvo všechny problémy hravě vyřeší. Commander Winston Turner věděl, že vláda neodpoví na požadavky hraničních světů vyhlášením válečného stavu s Kilrathi. Bylo mu zároveň jasné, že loďstvo bude operovat podle Oranžového plánu č.5: omezené akce a vyhýbání se eskalaci bojů. Jen doufal, že lidstvo si uvědomí svůj omyl dříve, než bude pozdě.

William R. Forstchen: Na bojová stanoviště (Wing Commander 5). Vyšlo v květnu 2005. Cena 205 Kč, 238 stran. Brožovaná.


W.R.Forstchen & W.H.Keith: Pod cizí vlajkou (Wing Commander 6)

W.R.Forstchen & W.H.Keith:
Pod cizí vlajkou (Wing Commander 6)

Útok na domovský svět Kilrathi uspěl. Byla zničena celá planeta včetně císaře a jeho válečných lordů. Přeživší Kilrathi, ať na válečných lodích nebo jejich koloniálních světech, byli demoralizováni a žádali o mír. Rasa kočičích válečníků přestala znamenat hrozbu pro Zemi a její kolonie. Třicet pět roků války konečně skončilo a v galaxii zavládl mír. Lidé si to mysleli...

Realita však byla jiná. Zůstalo zde dostatek nezávislých kilrathských vojenských vůdců - vládců, kterým zůstal k dispozici stále velký počet válečných lodí a zbraní. Někteří prahli po pomstě na opicích, které zničily jejich posvátný domovský svět, někteří hodlali založit svá vlastní nová impéria a další se jen dali na dráhu pirátů a napadali lidské kolonie dle svého rozmaru. Na Zemi mezitím lidé a jejich vůdci unavení válkou odvraceli sluch od zpráv o vzrůstající kilrathské agresivitě. Raději hleděli do vzdálené mírové a prosperující budoucnosti.

Bylo to však jen pouhé zastavení před příchodem nové bouře...

W.R.Forstchen & W.H.Keith: Pod cizí vlajkou (Wing Commander 6). Vyšlo v listopadu 2005. Cena 256 Kč, 450 stran. Brožovaná.


obálka W.R.Forstchen: Unie ve zbrani (Ztracený regiment 1)

W.R.Forstchen:
Unie ve zbrani (Ztracený regiment 1)

Když plukovník Andrew Keane z armády Unie vede své vojáky v modrých kabátech na palubu dopravní lodi, nemá tušení, že místem jejich přistání nebude ani Sever, ani Jih, ale jiný svět, kde lidé nejsou svobodní. Bouře Keanův pluk vrhne do časoprostorového zakřivení a loď ztroskotá na cizí planetě, kde vládnou mimozemšťané, pro něž jsou všichni lidé jen dobytek, chovaný pro jídlo...

W.R.Forstchen: Unie ve zbrani (Ztracený regiment 1). Vyšlo 2001. Cena 238 Kč, počet stran 498.


obálka W.R.Forstchen: Unie navěky (Ztracený regiment 2)

W.R.Forstchen:
Unie navěky (Ztracený regiment 2)

Na planetě Valdemii vojáci Unie po vítězství nad kanibalskými Tugary musí bojovat s další, ještě nebezpečnější hordou Merkijů. Ta překoná svůj odpor k lidskému dobytku a vezme do svých služeb zběhlého unionistického kapitána Cromwela i s jeho lodí Ogunquit, čímž vyrovnají technickou převahu lidí.

W.R.Forstchen: Unie navěky (Ztracený regiment 2). Vyšlo 2002. Cena 249 Kč, počet stran 526.


obálka William R. Forstchen: Unie - prapor svobody

William R. Forstchen:
Prapor svobody (Ztracený regiment 3)

Hordy lidožravých mimozemšťanů na planetě Valdémii konečně pochopily, že vzpoura lidského dobytka ohrožuje základy způsobu jejich života. Náporem drtivé síly a zakázaných strojů svých dávno zapomenutých předků se vrhnou na vzbouřence.

Pod praporem svobody a vedením bývalého plukovníka severoamerické unionistické armády Kanea jsou však lidé odhodláni k boji do posledního muže.

William R. Forstchen: Unie - Prapor svobody. Vyšlo v březnu 2006. Cena 249 Kč, 408 stran. Brožovaná.


obálka Gulistánský samizdat

Gulistánský samizdat

Sborník teoretických prací, statí a úvah o barbaru Conanovi z pohledu orientální školy, který sestavil Nalim Lidochaz. Obsahuje devět tematických okruhů: Conan z pohledu ruské diplomatické školy, Otazníky kolem Conanova příbuzenstva, Odraz Conana ve východním písemnictví, Conan Vikingem, Conan mořeplavec, Conan umělec, Conan – vůdce proletariátu, Conan biolog, Conan a počítačové systémy.

K tématu rovněž vyšlo samostatné audio CD Conanledy.

Gulistánský samizdat. Sestavil Nalim Lidochaz. Vyšlo 2000. Cena 109 Kč, počet stran 96.


přebal CD Conanledy

Conanledy
příloha Gulistánského samizdatu

CD Conanledy sestavil a nahrál autor Gulistánského samizdatu. CD obsahuje celkem 19 písní, z jejichž obsahu vybíráme: Nesem Vám conanoviny, Conan a Sarmati, Belitina milostná píseň, Bača z Cimérie a další. Seznam všech písní naleznete na přebalu. Belitina milostná píseň je zde ke stažení a k poslechu ve formátu mp3. (4 MB)

Conanledy. Příloha Gulistánského samizdatu. Vyšlo 2000. Cena 181 Kč, 19 písní.


Howard - De Camp - Carter: Conan a plamenný nůž

Howard - De Camp - Carter: Conan a plamenný nůž

V knize je pět česky doposud nevydaných povídek z klasické původní řady Conanova světa, a to Jestřábi nad Shemem, Cesta orlů, Černé slzy, Plamenný nůž a Bubny Tombalku. Po přečtení zjistíte, že kdybyste chtěli srovnávat Tarzana s Conanem, srovnávali byste kačátko, které si na venkovské návsi hledá žížaly, s tygrem plížícím se noční džunglí, aby strhl tučného býka.

Howard - De Camp - Carter: Conan a plamenný nůž. Vyšlo v dubnu 2008. Cena 245 Kč, 310 stran. Brožovaná.


Jakub Hoza: Okovy osudu

Jakub Hoza: Okovy osudu

Nastaly časy zmaru a krveprolití. Zeměmi svobodných národů se síří znepokojení, způsobené zvěstmi, že armáda nesmrtelného tyrana se znenadání vydala na pochod. V jedné z okolních zemí, sužované bojem o moc, obdrží mocný kněz naléhavou vizi od své bohyně. Poslání ho vede daleko, vstříc nebezpečí pro jeho tělo i duši. Mezitím, před zrakem samotného tyrana, bojuje v písku arény šampión gladiátorů nejen o život, ale také o čest a věčnou slávu. Prastará duše, temná jako samotné zatracení, dychtivě očekává naplnění svého staletí dlouhého plánu. A osudy všech nakonec může na čepelích svých mečů vážit jediný muž. Zabiják, který je zatažen do boje o odkaz svého vyvražděného rodu a pátrá po významu jednoho slova - slova, které nebylo vysloveno po generace …

Jakub Hoza: Okovy osudu. Vyšlo 2017. Cena 280 Kč, 380 stran. Brožovaná.


obálka Jakub Hoza: Theatre Macabre

Jakub Hoza: Theatre Macabre

I ve světě, kde si aristokracie může dělat, co se jí jen zlíbí, se šlechta může nudit. Naštěstí je tu kočovná společnost deviantů, kteří jsou schopni zajistit zábavu na úrovni. Co se ale stane, když se v městské hlídce najde neúplatný strážce zákona, který jim nebude váhat jít po krku? A do toho všeho, psychopatický lovec lidí natrefí na svůj životní kšeft.

Jakub Hoza: Theatre Macabre. Vyšlo 2014. Cena 290 Kč, 328 stran. Brožovaná.


obálka Hana Clerien Hozová: Smrt je má tanečnice

Hana Clerien Hozová: Smrt je má tanečnice

I ve světě, kde si aristokracie může dělat, co se jí jen zlíbí, se šlechta může nudit. Naštěstí je tu kočovná společnost deviantů, kteří jsou schopni zajistit zábavu na úrovni. Co se ale stane, když se v městské hlídce najde neúplatný strážce zákona, který jim nebude váhat jít po krku? A do toho všeho, psychopatický lovec lidí natrefí na svůj životní kšeft.

Hana Clerien Hozová: Smrt je má tanečnice. Vyšlo 2016. Cena 290 Kč, 248 stran. Brožovaná.


obálka Zdeněk Jukl: Horší než smrt

Zdeněk Jukl: Horší než smrt

Mykash. Jedno z největších měst rozlehlého království. Město, kde zákony existují jenom proto, aby se nedodržovaly. Město rozdělené na dvě části. Ve vnitřní žijí ti bohatší a vlivní, ve vnější pak všichni ostatní. Smrt je zde na denním pořádku. Vnější město je plně pod kontrolou zločineckých tlup. Přesto do města přicházejí stále další lidé s vidinou šťastnější budoucnosti. A nejen lidé... Cosi se plíží nočními ulicemi. Dostane se to i na ta nejstřeženější místa. Lidé mizí beze stopy.

Zdeněk Jukl: Horší než smrt. Vyšlo 2015. Cena 290 Kč, 424 stran. Brožovaná.


Radoslav Kalaš: Conan a zlato argoského kupce

Radoslav Kalaš: Conan a zlato argoského kupce

Pohádkového pokladu, přivezeného do kothského hlavního města Khorsemishe, se Conan nechtěl tentokrát zmocnit jen proto, aby jej mohl prohýřit. Procestoval již většinu známého světa a bojoval v mnoha bitvách, přesto byl i teď, ve věku kolem třiceti let, pořád jen zlodějem a žoldnéřem. A zlato argoského kupce mu mělo zajistit splnění ambicí, které již delší dobu choval v hlavě. Neohrožený Cimmeřan ale netuší, že shemitský mistr zloděj, na kterého při pokusu zlato získat narazí, je jen zvěstovatelem dalšího dobrodružství. Dobrodružství, při němž Conanovi zkříží cestu nejen prastaří i současní mágové, nemilosrdně ambiciózní kothský šlechtic, hyrkánští žoldnéři a starý přítel, jehož věrností si nemůže vždy být jist, ale i stíny bytostí, které před tisíciletími vládly skrytě světu. Světu, který před nimi není dodnes úplně v bezpečí.

Radoslav Kalaš: Conan a zlato argoského kupce. Vyšlo 2014. Cena 249 Kč, 360 stran. Brožovaná.


František Kotleta: Bratrstvo krve I. - Hustej nářez

František Kotleta: Bratrstvo krve I. - Hustej nářez

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě.

Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily.

Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali...

František Kotleta: Bratrstvo krve I. - Hustej nářez. Vyšlo v červenci 2010. Cena 290 Kč, 290 stran. Brožovaná.


Jan Kotouč: Na prahu očistce

Jan Kotouč: Na prahu očistce

Obranná aliance je ve válce s rozpínavým Kasimirským císařstvím. A válka se nevyvíjí dobře. Dalším cílem Kasimiřanů je Simeral, hlavní planeta největšího člena aliance - Astonské unie. Admirál Tyler dělá, co může, aby se připravil na nevyhnutelný útok, ale ví, že šance, že astonská flotila odolá kasimirskému náporu, je malá.

Kasimiřané ale postupovali příliš rychle a v týlu nechali malou skupinu odříznutých lodí Obranné aliance. Důstojníci, astronauté a mariňáci na těchto lodích nemají prostředky, aby zastavili kasimirský nápor, ale jsou rozhodnuti nepřátelům znepříjemnit život i za cenu ztráty života vlastního.

Jan Kotouč: Na prahu očistce. Vyšlo v roce 2014. Cena 330 Kč, 520 stran. Brožovaná.


Jan Kotouč: Pokračování diplomacie

Jan Kotouč: Pokračování diplomacie

Lidé osídlili už před staletími vzdálený sektor galaxie pojmenovaný Hirano, vytvořili mezihvězdné státy a navázali kontakt s jinými mimozemskými druhy.

Jenže lidé vždy zůstanou lidmi, a tak když Astonská unie a Ballingtonské společenství nezávisle na sobě objeví soustavu bohatou na vzácné suroviny, ani jedna ze stran se jí nechce vzdát. Na povrch vybublávají staré křivdy a nevraživost, a co začalo původně jako diplomatický spor, přerůstá ve vzájemné zastrašování pomocí válečných lodí. Celá situace se pomalu vymyká kontrole…

"Válka je pokračováním diplomacie nediplomatickými prostředky." Carl von Clausewitz

Jan Kotouč: Pokračování diplomacie. Vyšlo v červnu 2009. Cena 255 Kč, 360 stran. Brožovaná.


Jan Kotouč: Tristanská občanská válka, svazek první

Planeta Tristan byla bezvýznamným světem uprostřed Kolonizovaného prostoru, o který nikdo nejevil větší zájem. To se změnilo, když se na Tristanu rozhořela občanská válka a rozpínavé Kasimirské císařství začalo jednu ze znesvářených stran podporovat. Na Tristan nyní míří tisíce dobrovolníků z celého sektoru Hirano, kteří tamější konflikt vnímají jako poslední možnost, jak zabránit kasimirské expanzi. V občanských válkách však není největší hrozbou nepřítel, ale ten, který se tváří jako přítel. To brzy pochopí zkušený admirál Sean Tyler, váhavá Vivian Evansová i mladý dobrovolník Michael Kowalski.

Jan Kotouč: Tristanská občanská válka. Svazek první. 415 stran. Vyšlo v srpnu 2011.


Jan Kotouč: Tristanská občanská válka, svazek druhý

Planeta Tristan byla bezvýznamným světem uprostřed Kolonizovaného prostoru, o který nikdo nejevil větší zájem. To se změnilo, když se na Tristanu rozhořela občanská válka a rozpínavé Kasimirské císařství začalo jednu ze znesvářených stran podporovat. Na Tristan nyní míří tisíce dobrovolníků z celého sektoru Hirano, kteří tamější konflikt vnímají jako poslední možnost, jak zabránit kasimirské expanzi. V občanských válkách však není největší hrozbou nepřítel, ale ten, který se tváří jako přítel. To brzy pochopí zkušený admirál Sean Tyler, váhavá Vivian Evansová i mladý dobrovolník Michael Kowalski.

Jan Kotouč: Tristanská občanská válka. Svazek druhý. 333 stran. Vyšlo v srpnu 2011.


Jan Kotouč: Volání do zbraně

Válka s Kasimirským císařstvím je na spadnutí a Astonská unie jako nejsilnější člen Obranné aliance má plno práce. Zatímco admirál Sun Lin-shin musí s jedním oslabeným operačním svazem bránit spřátelenou planetu Tarnów, admirál Sean Tyler má jiné starosti. Za své kontroverzní činy v tristanské občanské válce byl poslán do civilu, ale nudný život úředníka mu nevydrží dlouho a Tyler se zaplétá do nebezpečné špionážní hry. Pravidla jsou sice úplně jiná než při boji vesmírných flotil, ale stejně smrtící a prohra je nemyslitelná. Sektor Hirano se žene do války a Tyler, Sun i hrdinka od Tristanu Vivian Evansová se musejí smířit s tím, že ať už se stane cokoliv, jejich svět už nikdy nebude jako dřív.

Jan Kotouč: Volání do zbraně. 523 stran. Vyšlo v červenci 2012.


obálka Ivana Kuglerová: Conan a Páni severu (2. vyd.)

Ivana Kuglerová: Conan a Páni severu (2. vyd.)

Po vítězství Cimeřanů pod horou Ben Morgh nad mágem Jaganathem a Vaniřany se Conan rozhodne strávit zimu u svých aesirských přátel. Jejich vesnici však obchází neznámé zlo, které hubí lidi. Místní vědma, která jediná něco ví, zahyne hrůznou smrtí. Conan vyrazí na sever s družinou svých přátel, aby zachránil vesnici. Jediná stopa, která ho může dovést ke zlověstnému nepříteli, je obrovská vlčí stopa...

Ivana Kuglerová: Conan a Páni severu (2. vyd.). Vyšlo 2015. Cena 245 Kč, počet stran 238.


obálka Jiří Kulhánek: Stroncium

Jiří Kulhánek: Stroncium

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

Osamělý hrdina versus mediokracie.
Obrovské stroje.
Technologické nestvůry.
Radioaktivní spad.
A ledu je opravdu hodně.

Jiří Kulhánek: Stroncium. Vyšlo v listopadu 2006. Cena 299 Kč, 470 stran. Brožovaná.

Vyprodáno.


obálka Jiří Kulhánek: Noční klub I

Jiří Kulhánek: Noční klub I

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní.

První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáváte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme...

Jiří Kulhánek: Noční klub I. Vyšlo 2002 a 2004. Cena 248 Kč, počet stran 410.

Vyprodáno.


obálka Jiří Kulhánek: Noční klub II

Jiří Kulhánek: Noční klub II

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren...

Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě...

Jiří Kulhánek: Noční klub II. Vyšlo 2003. Cena 248 Kč, počet stran 380.

Vyprodáno.


obálka Jiří Kulhánek: Čas mrtvých (Divocí a zlí I)

Jiří Kulhánek: Čas mrtvých (Divocí a zlí I)

Patejl je nejlepší z klanu Pilotů, který ve 24.století bojuje proti mimozemšťanům. Je tak úspěšný, že se ho začne bát pozemská Vláda. Ta zařídí sabotáž jeho lodi, která pak skočí časem místo prostorem. Patejl se dostane do Prahy 21.století.

Aby získal peníze na opravu lodi a mohl se vrátit domů, stane se agentem nejmenované vlády a likviduje její protivníky. Po chybě místního agenta se Vláda obrátí proti Patejlovi. To však není jediná potíž. Objeví se robotické bytosti z budoucnosti, mrtví ožívají a všichni se Patejla pokoušejí zabít...

Jiří Kulhánek: Čas mrtvých (Divocí a zlí I). Vyšlo 1999, 2003 a 2004. Cena 189 Kč, počet stran 272.

Vyprodáno.


obálka Jiří Kulhánek: Hardcore (Divocí a zlí II)

Jiří Kulhánek: Hardcore (Divocí a zlí II)

Církev zářícího Spasitele se pokouší o vládu nad světem, aby svému živému bohu připravila cestu. Živí umírají, mrtví ožívají. Patejl nestřelí dítě do zad a upíři nejsou tak sympatičtí, jak bývali. Jinak Patejl střelí kohokoli kamkoli. Jako vždy ...

Jiří Kulhánek: Hardcore (Divocí a zlí II). Vyšlo 1999, 2003 a 2004. Cena 189 Kč, počet stran 270.

Vyprodáno.


obálka Jiří Kulhánek: Temný prorok (Divocí a zlí III)

Jiří Kulhánek: Temný prorok
(Divocí a zlí III)

Ve třetím dílu Divokých a zlých pokračuje boj o ovládnutí světa. Na Patejla je uspořádán nesmiřitelný hon, takže sem tam ukápne i nějaká ta krev...

Jiří Kulhánek: Temný prorok (Divocí a zlí III). Vyšlo 2000 a 2003. Cena 162 Kč, počet stran 260. Třetí vydání v roce 2005, cena 189 Kč, počet stran 260.

Vyprodáno.


obálka Jiří Kulhánek: Jiří Kulhánek: Kříže (Divocí a zlí IV)

Jiří Kulhánek: Kříže (Divocí a zlí IV)

V závěrečné části své ságy Divocí a zlí Jiří Kulhánek, v současné době jeden z nejlepších českých spisovatelů sci-fi, brilatně ukončuje své dílo. Patejl se zúčastní závěrečné bitvy mezi dobrem a zlem, minulost se musí spojit s budoucností, aby vznikla přítomnost...

Jiří Kulhánek: Kříže (Divocí a zlí IV). Vyšlo 2000 a 2003. Cena 162 Kč, počet stran 300. Třetí vydání 2005, cena 189 Kč, počet stran 300.

Vyprodáno.