(C) 2002-2014 KJVPřipravujeme


Vladimír Němec: Kroniky světa Po

Vladimír Němec: Kroniky světa Po

Lidé onemocní, ulehnou do postele a v klidu umřou. Vy se probouzíte do tiché, klidné Prahy. Žádné hromady mrtvol na ulicích, ale také žádní živí lidé. Tedy skoro žádní. Tak začal svět Po.
Co uděláte? Přidáte se k těm, kteří si užívají naprosté beztrestnosti? Skryjete se v lesích a budete čekat, jak to dopadne? Pokusíte se kontaktovat všechny přeživší, i když tím riskujete, že narazíte na někoho, komu se pár otroků vždycky hodí?
Vítejte ve světě Po. Ve světě, v němž neplatí žádné zákony kromě těch, co sami prosadíte. A dospívá se zde brzy, už v šestnácti se z vás může stát soudkyně rozhodující o životě a smrti:

„Než začne soud s Turbem, musím pozměnit třetí zákon Tomova zákoníku. Znění první části Je to vůdce společenství, kdo zákony vyslovuje…, měním takto: Je to vůdce společenství nebo jím určená osoba, kdo zákony vyslovuje… Souhlasíš, Kryštofe, že mě Tom pověřil?“
Jen přikývl. Zděšení v jeho očích se ale nedalo přehlédnout. Došlo mu, co to znamená v závěru zákona … i vykonává trest smrti. Když Turba odsoudím, budu ho muset i zastřelit.