obálka Tomáš Bartoš: Žoldnéři

Tomáš Bartoš: Žoldnéři

Polovina dvacátého třetího století, Pluto se dostalo před oběžnou dráhu Neptunu a blíží se k perihéliu. Krvavé období korporačních válek o vládu nad sluneční soustavou, které uvrhly lidstvo ve vývoji o století zpět, jsou stále ještě bolavou vzpomínkou, ale mocenská hra opět začíná nabírat na obrátkách. Právě na Plutu se nachází sto padesát let stará průmyslová základna a ten kdo ji ovládá, má přístup k předválečnému knowhow - biologickým nanotechnologiím. V honbě za ziskem pouští lidé z láhve džina, proti kterému byla jaderná hrozba dvacátého století jen pouťovým strašidýlkem. A džina chtějí všichni.
Skupina elitních hi-tech žoldnéřů provádí extrémně utajený výsadek, aby pro svého zaměstnavatele získali kontrolu nad průmyslovou bází a to beze ztrát na životech civilistů. Jenomže v reálném světě neexistuje nic jistého, jen více či méně pravděpodobného. Jako už tolikrát v minulosti se něco zvrtne, blesková akce absolutních profesionálů přerůstá v něco jiného, hrůznějšího:
Orbitální obranné komplexy, flotily termojaderných křižníků, ultimativní pozemní zbraně...

Šest miliard kilometrů daleko od slunce v říši metanového ledu při mínus dvěstěčtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké...

Tomáš Bartoš: Žoldnéři. Vyšlo 2007 a 2009. Cena 255 Kč, 360 stran. Brožovaná.