poslední aktualizace
1. 4. 2014

(C) 2010 webmasterEdiční plán na rok 2009

Klub Julese Vernea – Poutník připravuje na rok 2009 následující publikace:Tobiáš S. Buckell: Vagabundi

Takový vesmír byste nechtěli. Sice je provrtán červími dírami, kudy se dostanete na neuvěřitelné vzdálenosti v neuvěřitelně krátkém čase, oplývá civilizačními vymoženostmi, ale pozor, rozvoj technologií je střežen a bržděn - a tvrdě trestán. Lidstvu vládnou rasy velmi nepříjemných mimozemšťanů, které lidi na některých planetách degradují na domácí mazlíčky nebo je zavírají do rezervací, z jejichž bídy není úniku. O něco lépe se daří jen lidským služebníkům mocných Satrapů (nechutných bytostí, podobných trilobitům), pronásledujícím a vraždícím vlastní rasu, ovšem za cenu častého vymývání mozků.

Jedině v odlehlém koutě obydleného vesmíru přežívá hrstka svobodných lidí, Vagabundů, bojovníků a pašeráků v dosluhujících kosmických lodích. Jim na pomoc chvátá žena, prakticky kyborg, sama o sobě zbraň, určená ke zničení Satrapie, vyslaná lidstvem, odtrženým od zbytku vesmíru díky uzavřené červí díře.

Současně s tím se na jedné z takto odtržených planet přemnožili krvelační Aztékové, a ti pod vedením mimozemšťanů, vydávajících se za jejich staré bohy, jistě nechystají nic dobrého...

Volné pokračování románu Krystalický déšť se přesouvá do vesmíru, ale autor nezapomíná ani na své oblíbené hrdiny, nesmrtelné z Nanagady.


Alexander Buškov: Svarogův svět - Rytíř z nicoty

Znuděný major vzdušných sil Ruské federace Stanislav Svarog, který prošel válkami v Afganistánu i jinde, "přežívá" v zapadlé posádce v Mongolsku a podvědomě dychtí po boji. Starý mongolský šaman mu pomáhá získat to, po čem touží.

Jednoho krásného dne Svaroga nasaje podivný trychtýř a major se ocitá na planetě Talar, kde žijí larové - mocní čarodějové, kteří ovládají tento svět ze svých létajících zámků. Jsou prakticky nesmrtelní a celý život tráví v zábavách a palácových intrikách. Život obyčejných smrtelníků, žijících na zemi, je nezajímají. Svarog je jedním z nich, jenže jeho život nikdy nebude jen zahálčivý. Jeho objevení na planetě je spojováno se starým proroctvím, k jehož splnění musí ještě najít legendární zbraň, která se ztratila před mnoha sty lety. Kolem něj se okamžitě vytvoří hustá pavučina intrik a nepřátelství...

I když je člověk skoro nesmrtelný, nemusí na Talaru přežít příliš dlouho.


David Drake: Northův svět díl 1. - Komisař

Nelidští Vládci galaxie vyslali tři flotily, aby zjistily, co se stalo s planetou, objevenou kapitánem Northem a průzkumným týmem pod jeho vedením. Nevrátila se živá duše, nepřišla jediná zpráva. Počtvrté poslali Vládci jediného muže: Nilse Hansena.

Komisař Hansen vždy v duchu viděl nejkratší cestu ke splnění cíle a byl pevně rozhodnutý udělat vše, co mise vyžadovala. Na ceně nezáleželo, pro něho ani pro kohokoli, kdo mu přišel do cesty. Hansenovy Zvláštní jednotky udržovaly jeho planetu v bezpečí před nejnebezpečnějšími i nelépe vybavenými zločinci v celé galaxii. Teď byl Hansena vyslán, aby rozlouskl časoprostorovou záhadu, která udělala z prvních objevitelů lidi nebo démony.

A on uspěje - anebo zemře.


David Drake: Northův svět díl 2. - Msta

Komisař Hansen, který se z Northovy vůle stal bohem, přichází znovu do Západního království, kde se v minulém příbehu vypracoval až na válečného náčelníka krále Golsingha. Vrací se ovšem zhruba o osmdesát let později. Z původně úžasného a praktikovaného Golsinghova míru už zbývají jen trosky. Z Mírové skály se stala nedůležitá lokální pevnost a zemi vládne Golsinghův syn, král Prandie, který sídlí ve Frekkce. Ze všech Hansenových známých už je naživu jen stařičký Malcolm Maharg, vévoda z Thrasey. Ve městě Colimore se shromáždila sebranka ze všech koutů známého světa a tamější vládce chce vyvolat srážku s Frekkou, odkud se král stále ještě snaží udržovat v zemi relativní mír a klid. Nadchází boj o budoucnost celého Západního království, který se vede jak mezi lidmi, tak mezi Northovými bohy.

S příběhem komisaře Hansena se jako druhý hlavní motiv prolíná příběh mistrovského kováře Vrabčáka a jeho lásky k pátračce Kritě. Je to historie lásky, zrady a pomsty, která si v ničem nezadá s příběhem bájného kováře Vélanda.

Obě dějové linie se postupně splétají v jedinou, a ta ve finále vrcholí nečekaným závěrem.


David Drake: Northův svět díl 3. - Spravedlnost

Dobrá snaha komisaře Hansena o všeobecný mír v Otevřeném kraji se zvrtla a nový diktátor, král Venkatna právě pod záminkou udržení míru vládne krutou rukou a válčí s každým, kdo se mu nechce podřídit. Hansen se rozhodne věci znovu změnit. Aby North dokázal Hansenovi, že jeho mírové plány jsou nesmyslné, dodá Venkatnovi stroj, ovlivňující běh událostí a k němu dvě operátorky - otrokyně, bývalé Pátračky Julii a Race. Znovu se setkáme s kovářem Vrabčákem, který se vydá do světa androidů, aby vybojoval nevěstu pro svého pána Sabura i se zrádným poloandroidem Fortinem, jenž nenáviděnému Hansenovi nastrojí smrtelnou past v Páté rovině.

V Poslední velké bitvě u Frekky provázejí Hansena do boje i mrtví, jeho staří druzi z minulých válek a po smrti milované pátračky Krity už Hansen nezná slitování a hledá jen pomstu...

Závěr Drakeovy trilogie vychutná každý, komu se v Northově světě zalíbilo!


Marie Hrubá - Františka Vrbenská: Čtyři roční doby lásky aneb Červená magie

Dvě čarodějnice si vyprávějí o lásce a o životě. Vyměňují si recepty z bohaté pokladnice milostné nebo též červené magie. Čarovné návody z celého světa od pravěku po současnost spolu s jejich zkušenostmi pozitivními i hořkými mohou pomoci při řešení čtyř fází erotického vztahu: hledání vhodného partnera, upevňování citových vazeb, stabilizace partnerství i jeho ukončení. Ale jako se koloběh roku vrací na počátek, dokážeme najít novou lásku, novou naději.


František Kotleta: Bratrstvo krve I. - Hustej nářez

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě.

Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily.

Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali...


Jan Kotouč: Pokračování diplomacie

Lidé osídlili už před staletími vzdálený sektor galaxie pojmenovaný Hirano, vytvořili mezihvězdné státy a navázali kontakt s jinými mimozemskými druhy.

Jenže lidé vždy zůstanou lidmi, a tak když Astonská unie a Ballingtonské společenství nezávisle na sobě objeví soustavu bohatou na vzácné suroviny, ani jedna ze stran se jí nechce vzdát. Na povrch vybublávají staré křivdy a nevraživost, a co začalo původně jako diplomatický spor, přerůstá ve vzájemné zastrašování pomocí válečných lodí. Celá situace se pomalu vymyká kontrole…

"Válka je pokračováním diplomacie nediplomatickými prostředky." Carl von Clausewitz


Jana Rečková: Apocalypsis chronica

Svět se globalizuje, doba se chmuří čím dál víc, i kolem malé rodiny Horáků-Stehlíkových se stahují nová mračna. Každý člověk se setkává se smrtí, ale pro zdravotníky je to denní chleba - a někteří se s tím těžko smiřují. Může se podivné sdružení senzibilů stát novou církví? Jak se k nim postaví bohatí a mocní - jaký způsob využití či zneužití si vyberou? Možná přijdou ke slovu i nájemní vrazi, ale v pozadí vyčkává ještě další, napůl zapomenutý zabiják. Možná se tu a tam stane i zázrak, ale v tomto uspořádání světa za něj vždycky musí někdo zaplatit.


Richard Šusta: Ztroskotaný čas

Buďte připraveni na zradu - zejména když jste slavným mladíkem, zasnoubeným s nejobdivovanější dívkou planety, a zdravíte se i s prezidentem.

Honzborg ztratí své nadějné vyhlídky během jediného dne. Stává se nuceně kurýrem na cestě bez návratu v kolonii Tyatira, kterou zmítají občanské války a středověké poměry. V doprovodu zlotřilého zloděje a jeho bojovné sestry čelí zákeřným útokům a temným úskokům. Nejděsivější proradnost ale nese nevědomky sám, skrytou v tajuplné zásilce. Zde se střetávají zájmy KosmoFlotily, mocné vesmírné dopravní společnosti, a rozhádaných pánů Tyatiry.

Bude třeba svést hodně bitek i bitev, mnohé nezvyklými zbraněmi, než Honzborg vybojuje šanci na přežití, a to nejen pro sebe.


Ondrej Třepáč: Krvaví psi

Nestavějte se jim do cesty! Zabíjejí rychle a bez slitování. Jsou to nejlepší bojovníci, jaké svět poznal. Říkají si Krvaví psi.

Na pozadí válečného konfliktu dvou znepřátelených říší se odehrává nemilosrdný souboj tajných služeb a elitních jednotek, v němž jsou dovoleny všechny prostředky včetně magie.Ediční plán 2008
Ediční plán 2007
Ediční plán 2006
Ediční plán 2005
Ediční plán 2004
Ediční plán 2003