poslední aktualizace
1. 4. 2014

(C) 2010 webmasterEdiční plán na rok 2007

Klub Julese Vernea – Poutník připravuje na rok 2007 následující publikace:Tomáš Bartoš: Žoldnéři

Polovina dvacátého třetího století, Pluto se dostalo před oběžnou dráhu Neptunu a blíží se k perihéliu. Krvavé období korporačních válek o vládu nad sluneční soustavou, které uvrhly lidstvo ve vývoji o století zpět, jsou stále ještě bolavou vzpomínkou, ale mocenská hra opět začíná nabírat na obrátkách. Právě na Plutu se nachází sto padesát let stará průmyslová základna a ten kdo ji ovládá, má přístup k předválečnému knowhow - biologickým nanotechnologiím. V honbě za ziskem pouští lidé z láhve džina, proti kterému byla jaderná hrozba dvacátého století jen pouťovým strašidýlkem. A džina chtějí všichni.

Skupina elitních hi-tech žoldnéřů provádí extrémně utajený výsadek, aby pro svého zaměstnavatele získali kontrolu nad průmyslovou bází a to beze ztrát na životech civilistů. Jenomže v reálném světě neexistuje nic jistého, jen více či méně pravděpodobného. Jako už tolikrát v minulosti se něco zvrtne, blesková akce absolutních profesionálů přerůstá v něco jiného, hrůznějšího:

Orbitální obranné komplexy, flotily termojaderných křižníků, ultimativní pozemní zbraně...

Šest miliard kilometrů daleko od slunce v říši metanového ledu při mínus dvěstěčtyřiceti stupních pod nulou je lidské tělo tak neskutečně křehké...

Tomáš Bartoš: Žoldnéři. Vyšlo v únoru 2007. Cena 215 Kč, 360 stran. Brožovaná.


Václav Vlk: Kdo rád jí, ať zvedne ruku

Kdo z nás by rád nejedl. Všichni rádi jíme. Někdo to a někdo ono. Jeden knedlo-zelo-vepřo a jiný třeba "dary moře" . ještě máme společného to, že většina z nás také ráda cestuje. Někdo do "jugošky" na dovolenou, jiný na Baleáry. A všichni doma i tam něco jíme. Nejlépe něco dobrého. Takže autor spojil příjemné s užitečným a předkládá vám povídání o životě obecně a o cestách po světě, o veselých příhodách co zažil a také o tom, co dobrého jedl a doporučuje vám.

Tak hezké počtení a dobrou chuť.

Václav Vlk: Kdo rád jí, ať zvedne ruku. Vyšlo v únoru 2007. Cena 189 Kč, 272 stran. Brožovaná.


Ondřej S. Nečas: Případy hejtmana Ambrože

Podivné vraždy rozvíří poklid města Bludov. Hejtman Ambrož Zátka se musí postarat o dopadení pachatelů, kteří po sobě nezanechávají stopy. Dva detektivní příběhy ze světa, kde úsudek a správné rozluštění nalezených indicií jsou důležitější než všudypřítomná magie.

Ondřej S. Nečas: Případy hejtmana Ambrože. Vyšlo v březnu 2007. Cena 215 Kč, 370 stran. Brožovaná.


David Drake: Northův svět

Nelidští Vládci galaxie vyslali tři flotily, aby zjistily, co se stalo s planetou, objevenou kapitánem Northem a průzkumným týmem pod jeho vedením. Nevrátila se živá duše, nepřišla jediná zpráva. Počtvrté poslali Vládci jediného muže: Nilse Hansena.

Komisař Hansen vždy v duchu viděl nejkratší cestu ke splnění cíle a byl pevně rozhodnutý udělat vše, co mise vyžadovala. Na ceně nezáleželo, pro něho ani pro kohokoli, kdo mu přišel do cesty. Hansenovy Zvláštní jednotky udržovaly jeho planetu v bezpečí před nejnebezpečnějšími i nelépe vybavenými zločinci v celé galaxii. Teď byl Hansena vyslán, aby rozlouskl časoprostorovou záhadu, která udělala z prvních objevitelů lidi nebo démony.

A on uspěje - anebo zemře.


Marie Hrubá - Františka Vrbenská: Čtyři roční doby lásky aneb Červená magie

Dvě čarodějnice si vyprávějí o lásce a o životě. Vyměňují si recepty z bohaté pokladnice milostné nebo též červené magie. Čarovné návody z celého světa od pravěku po současnost spolu s jejich zkušenostmi pozitivními i hořkými mohou pomoci při řešení čtyř fází erotického vztahu: hledání vhodného partnera, upevňování citových vazeb, stabilizace partnerství i jeho ukončení. Ale jako se koloběh roku vrací na počátek, dokážeme najít novou lásku, novou naději.


Lucie Lukačovičová: Toki no shujin - Vládci času

Japonsko v době válek rodů Taira a Minamoto. Uprostřed chaosu a bezvládí má lidský život nepatrnou cenu. Mezi intrikami a bojem o moc se proplétají příslušníci dvou prastarých rozvětvených rodin - a kořeny jejich nepřátelství sahají mnohem dál než k pouhé touze po vládě a po sjednocení země. Dva nesmiřitelné náhledy na svět a čas, dva protivníci, kteří se budou střetávat až do posledního dechu, až do naprostého zničení. Přesvědčeni o své pravdě volají k bohům oděným do světla i ke svým předkům bdícím v temnotě. Přišel čas zvolit si strany...


Kateřina Pešková: Hory nepláčou

Malé podhorské město Harrogate se chystá na další vánoční sezónu. Ke značné nelibosti místní Záchranné Horské Služby to však vypadá na všechno, jen ne klid pod vánočním stromkem. Příchod zimní superbouře, návštěva z Bílého domu a nečekaná popularita jinak všedního lyžařského střediska v médiích věští kalamitu. Jsou na ni záchranáři připraveni? Nebo jsou příliš zatíženi svými osobními problémy. Připojte se k Horské službě už dnes a zažijte jedny z nejdivočejších Vánoc posledních let!


Richard Šusta: Vlákna hyperčasu

Vyznavači stylu eimp se nenarodili pro zločin, ale pro Snoitomeho, nicméně za let na jeho hvězdnou šou "Vlákna hyperčasu" by prodali duše. V krajní nouzi i své vlastní.

Šestnáctiletý eimpík Honzborg pracuje načerno u realitní kanceláře a jako jediný svědek přežije dramatickou noc. Pomůže sice vypátrat nebezpečné pachatele, ale vynutí si za to odměnu - letenku na planetu Trekins, kde se koná velkolepá šou. Díky tomu se však stane nechtěným průvodcem ženy, která v sobě nese blud o Oriou a k smrti nenávidí Honzborga, mistra průšvihů. Ten proti sobě popudí nejen fanatické negonisty, kteří se obávají démonické Oriou, ale i okouzlující chovatelku kamenožravých geštěrů. Prodírá se hurikánem i jeskynními labyrinty a přitom bojuje nejen ovlastní osud. Nikdo z lidí totiž netuší původ Oriou a její oblíbené zbraně - ostrých vláken.


Jiří Kulhánek: Povídky

Soubor dvou povídek.Ediční plán 2006
Ediční plán 2005
Ediční plán 2004
Ediční plán 2003