poslední aktualizace
1. 4. 2014

(C) 2010 webmasterEdiční plán 2004

Ediční plán na rok 2003

Klub Julese Vernea – Poutník připravuje na rok 2003 následující publikace:


Ben Weaver : Kadeti ze South Pointu

Studenti vojenské akademie v South Pointu většinou pocházejí z kolonizovaných planet. Ty se vzbouří proti ústřední vládě a vytvoří Koloniální alianci sedmnácti soustav. Vypukne občanská válka a nedostatečně vycvičení kadeti si musí vybrat stranu, ke které se připojí. V občanské válce není největším nebezpečím ozbrojený nepřítel, ale všudypřítomná zrada.


W.R.Forstchen : Unie - Prapor svobody (Ztracený regiment 3)

Hordy lidožravých mimozemšťanů na planetě Valdemii konečně pochopily, že vzpoura lidského dobytka ohrožuje základy způsobu jejich života. Proto se s drtivou silou a za pomoci zakázaných strojů svých dávných polozapomenutých předků vrhnou na vzbouřence.

Pod praporem svobody a vedením bývalého plukovníka severoamerické unionistické armády Kanea jsou však lidé odhodláni k boji do posledního muže.


Miroslav Žamboch : Bez slitování

Bakly... postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě, a ty ostatní. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých.

První zdání samozřejmě klame. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou.


Jiří Kulhánek : Noční klub - díl druhý

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu - místa na hřbitovech výrazně zlevní.

První polovina nového příběhu Jiřího Kulhánka je plná sveřepých slov, sveřepých tajných organizací, sveřepých zabijáků, sveřepého černého humoru a samozřejmě nemohu opomenout neméně sveřepý recept na dlouhověkost. Vy, kteří dáte přednost ekonomicky výhodnému místu pod tisem, nebuďte smutní, my ostatní na vás příštích tisíc let nikdy nezapomeneme.


W.R.Forstchen & B.Ohlander : Cena svobody (Wing Commander 4)

Po porážce Kilrathů se plukovník Blair oddával poklidnému životu farmáře, ale je povolán zpět do aktivní služby, aby bojoval proti povstalcům a pirátům z Pohraničních světů. Plukovník Blair zjištuje, že boj s lidmi je něco úplně jiného, než boj s mimozemskou kočičí rasou. Tihle lidé jsou zákeřní....


Richard Šusta: Dotek nulačasu část první – Nula plus

Lidstvo si prožilo svou první celosvětovou ekologickou katastrofu a vyrovnává se s následky. Bitevní roboti střeží hranice Evropské unie proti nelegální imigraci a Pražská smlouva omezila počty spacer, nosičů směrových nukleárních pum, ale žádné opatření nezabránilo dalšímu soupeření států a nadnárodních společností. Síťové servery i obchodníci bojují o klienty a tajnou zbraní informační války je nulačas.

A mladý Rievan je s ním spojený víc, než sám tuší, a navíc má mocné nepřátele. Sehnal práci jen v opovrhované polovirtuální herně, ale i odtud je na hodinu propuštěn, když se pokusí zachránit jednoho klienta (ilustrace na obálce). Světoznámá firma mu nabídne vzápětí nové zaměstnání, které se ukáže jako báječná příležitost, jenže pro jiné.

Napínavá hard sci-fi vypráví o světě, kterého se ještě můžete dožít.


Richard Šusta: Dotek nulačasu část druhá – Nula mínus

Kosmické bitvy nevypadají tak jako ve virtuálních filmech. Jsou neokázalé, krátké a nesmírně nákladné. Přesto se zdá, že lidstvo směřuje k prvnímu vesmírnému konfliktu. Rievan zatím netuší, že jako expert měsíční policie se zúčastní souboje v Kirké, největší polovirtuální herně na světě, a odkryje tam tajemství, jehož zveřejnění se nehodilo žádné straně do plánů.

Na šachovnici sahající od Země k Marsu se rozestavují figurky vojensko-politické hry a Rievan náhle stojí proti Akile. Příběh spěje k dramatickému finále a snad i k doteku nulačasu.


Leonard Medek : Conan a meče zrady

Čtyři povídky ze života Conana od jeho mládí až po dospělý věk. Povídky jsou spojené postavou slepé dívky, kterou Conan potká vždy v nejdůležitějších zastaveních svého života.